V třebíčském Fóru zahraje v neděli špičková dechovka

V neděli 8. dubna vystoupí ve Fóru špičková česká dechovka Veselka, která se drží na vrcholu už více než čtvrt století. Veselka Ladislava Kubeše přiveze program Moje česká vlast do velkého sálu Fóra. Začátek je v 17 hodin, vstupné stojí 200 korun.

V současné době je k dispozici ještě zhruba stovka vstupenek, zájemci si je mohou koupit mimo jiné i přes portál Městského kulturního střediska Třebíč. „Návštěvníci si mohou lístek zakoupit také u pokladny Národního domu na Karlově náměstí v Třebíči,“ upřesnila Jaroslava Burketová z programového oddělení kulturního střediska v Třebíči.

U zrodu dechovky stál v roce 1975 jihočeský skladatel Ladislav Kubeš starší, k jehož poctě se každoročně koná velký mezinárodní festival Kubešova Soběslav. „Veselku v současné době vede Ladislav Kubeš, syn zmiňovaného skladatele, bývalý kontrabasista operního orchestru Národního divadla, a jejími členy jsou přední hráči tohoto i dalších symfonických pražských těles,“ dodala Burketová.

Dramaturgie a repertoár orchestru vychází především z autorského odkazu Ladislava Kubeše staršího a z melodiky jihočeského folklóru. S Veselkou zpívá téměř od počátku Milan Černohouz, zpěvačky Blanka Tůmová, Ivana Jelínková, Ivana Zbořilová a Ivana Ročková a od roku 2013 i zpěvák Radek Klusoň.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient