V Třebíči vysypali kontejner na náměstí a následně ho studenti vytřídili, skýtal mnohá tajemství

V rámci oslav Dne Země se ve čtvrtek 19. dubna konaly různé akce na ekologické téma na Karlově náměstí. Kromě projektů základních i středních škol zde svoje aktivity představily Vrátka, Alternátor, Třebíčské centrum, Íčko, ZOO Jihlava a ESKO-T. Prvním bodem programu bylo vysypání kontejnerů na směsný komunální odpad přímo na náměstí. Odpad pak následně třídili studenti SPŠT.

Mezi směsnými komunálními odpady se objevilo i několik komodit, které by v kontejneru na SKO neměly co dělat. Například kočárek, který měl skončit na sběrném dvoře nebo spoustu textilního oblečení i bioodpadu. Další problematickou komoditou jsou také pneumatiky. Ty rozhodně do směsného komunálního odpadu nepatří. Pneumatiky se odevzdávají v pneuservisech, kde pneumatiky zdarma odebírají.

Na všechny tříděné odpady jsou v Třebíči rozestavěny kontejnery na třídění. Dalším problémem je také nesešlapávání plastových materiálů a nerozkládání krabic. Když tyto materiály nesešlápnete nebo nerozložíte, zbytečně se v popelářských autech vozí vzduch.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.