Search
Close this search box.

V Třebešově na Rychnovsku hořelo v areálu pily

Požár poškodil dopravníkovou cestu a kotel. Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Nikdo nebyl při události zraněn.

Oznámení o požáru v objektu pily v Třebešově přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 15. 11. v 6:20 hod. Na místo vyslal operační důstojník celkem pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem hasiči zjistili, že ohniska požáru se nachází v dopravníkové cestě a dále ve skladu. Objekt byl silně zakouřen. Jednotky natáhly hned několik vodních proudů, požár se jim podařilo lokalizovat v 6:51 hod, likvidace požáru pak byla ohlášena v 08:05 hod. Aby se hasičům podařilo uhasit všechna ohniska a byli si jisti, že se zde žádné další skryté nenachází, museli vyskladnit materiál pomocí nakladače.

Oheň poškodil zejména zařízení dopravníkové cesty a velkoobjemový kotel. Škoda vznikla také na sušeném řezivu, částka byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, podniková jednotka ŠKODA Kvasiny a jednotky SDH Solnice, Rychnov nad Kněžnou a Třebešov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient