V Třebešově na Rychnovsku hořelo v areálu pily

Požár poškodil dopravníkovou cestu a kotel. Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Nikdo nebyl při události zraněn.

Oznámení o požáru v objektu pily v Třebešově přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 15. 11. v 6:20 hod. Na místo vyslal operační důstojník celkem pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem hasiči zjistili, že ohniska požáru se nachází v dopravníkové cestě a dále ve skladu. Objekt byl silně zakouřen. Jednotky natáhly hned několik vodních proudů, požár se jim podařilo lokalizovat v 6:51 hod, likvidace požáru pak byla ohlášena v 08:05 hod. Aby se hasičům podařilo uhasit všechna ohniska a byli si jisti, že se zde žádné další skryté nenachází, museli vyskladnit materiál pomocí nakladače.

Oheň poškodil zejména zařízení dopravníkové cesty a velkoobjemový kotel. Škoda vznikla také na sušeném řezivu, částka byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, podniková jednotka ŠKODA Kvasiny a jednotky SDH Solnice, Rychnov nad Kněžnou a Třebešov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak