Search
Close this search box.

V Teplicích se konalo krajské kolo soutěže o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje

V úterý 12. 6. 2018 se uskutečnilo na vrchu Doubravka v Teplicích krajské kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář 2018 o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje.

Soutěže se zúčastnilo 14 družstev, která se umístila v okresních soutěžích na prvních dvou místech. Disciplíny: Požární prevence, činnost při mimořádné události, všeobecné znalosti, topografie a odhad vzdálenosti, znalosti dopravní tématiky BESIP, znalost obsahu evakuačního zavazadla, vázání uzlů, nahlášení události, první pomoc, manuální zručnost.

Zvítězilo družstvo Základní školy Elišky Krásnohorské z Ústí nad Labem, druzí byli žáci Gymnázia a Střední odborné školy z Klášterce nad Ohří a třetí místo obsadila Základní škola Bílá cesta z Teplic.

Další pořadí:
4. ZŠ a MŠ Strupčice
5. ZŠ Lipenec
6. ZŠ Ústí nad Labem – Mírová
7. ZŠ Pionýrů – Lovosice
8. ZŠ J.A. Komenského Most
9. ZŠ Petra Bezruče Žatec
10. ZŠ a MŠ Benešov nad Ploučnicí
11. ZŠ Aloise Klára Úštěk
12. ZŠ Novosedlice
13. ZŠ Velký Šenov
14. ZŠ Václava Talicha Most

Soutěž podpořil Ústecký kraj.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient