V Teplicích proběhl Den záchranářů

V sobotu 19. května se u obchodního centra Olympia v Teplicích konala již tradiční preventivní akce „Den záchranářů“. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si techniku všech složek integrovaného záchranného systému, vyzkoušet si otočný simulátor havárie, nebo motocyklový trenažér, k dispozici byly i brýle simulující otřes mozku, stav po požití alkoholu, nebo drog. Děti si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti na kole, nebo koloběžce, dospělí zase parkování na přesnost.

Návštěvníci také měli možnost nechat si kriminalistickým technikem sejmout otisky prstů, vyzkoušet si znalost dopravních značek, prohlédnout si výstroj a výzbroj člena Speciální pořádkové jednotky, nebo si prohlédnout policejní vozidla, čtyřkolku a motocykly.

Všechny návštěvníky celý program věnovaný prevenci a práci záchranných složek program zaujal, již tradičně měla pozitivní ohlas ukázka zákroku hasičů a záchranářů při simulované dopravní nehodě. K vidění bylo množství dalších zajímavých věcí a je dlužno říci, že se letošní ročník díky všem zúčastněným opět velmi vydařil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient