V tento týden došlo u Prahy už ke dvěma smrtelným nehodám na železnici

I v předvánočním čase neubývají smrtelné nehody na železnici. Tento týden došlo už ke dvěma usmrcením osob na kolejích.

V úterý srazil vlak vyjíždějí z Prahy člověka u Běchovic. Osoba byla na místě mrtvá. „Ke střetu došlo v místě veřejnosti nepřístupném,” uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Kvůli vyšetřování tragické nehody musely jezdit dálkové vlaky odklonem a nabíraly půlhodinová zpoždění. Osobní vlaky mezi stanicemi Úvaly a Běchovice byly nahrazeny autobusovou dopravou.

Další smrtelná železniční nehoda se stala dnes v podvečer a znovu u Prahy. „V Mnichovicích na Praze východ, na okraji místní části Božkov, došlo před 17. hodinou ke střetu vlaku jedoucího z Benešova do Prahy s mužem. Přivolaný lékař zjistil zranění neslučitelná se životem a u muže konstatoval smrt,” uvedla policejní mluvčí Veronika Čermáková.
Provoz na koridoru mezi Českými Budějovicemi a Prahou musel být zastaven a to v úseku mezi Senohraby a Strančicemi. Cestující jsou tak odkázáni na náhradní autobusovou dopravu. Po přibližně hodině a půl byl alespoň obnoven provoz na jedné koleji. Vlaky však musí projíždět kolem místa nehody sníženou rychlostí.
„Případem se nyní zabývají kriminalisté. Ti u mrtvého muže nařídili soudní pitvu,” doplnila mluvčí.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient