V Táboře se uskuteční Světový pohár v cyklokrosu

Tábor bude čtvrtou zastávkou letošního ročníku Světového poháru. „Všechny čtyři závody budou zárukou vysoké úrovně. Možná naposledy na českém území uvidíme přímý souboj dvou fenomenálních cyklokrosařů – Mathieu Van der Poela a mistra světa Wout van Aerta. Věřím, že i naši Boroš s Nesvadbou závod kategorie mužů Elite dokáží zdramatizovat,“ poznamenal a představil i další kategorie: „Závod žen, který letos patří k nejdramatičtějším, se pojede i za účasti Katky Nash, která se představí už v sobotu v Kolíně. Největší želízka má Tábor v juniorech, kde se o bednu můžou poprat hned čtyři reprezentanti. Trať je stejná jako na loňském mistrovství Evropy, doslova vymazelená, takže nemá cenu nic měnit. Světový pohár, který se do Tábora vrací po pěti letech, můžeme uskutečnit díky podpoře ČEZ a dalších sponzorů. Závod patří k nejvýznamnější letošní sportovní akci na jihu Čech. Přál bych si, aby návštěvnost akce proběhla za účasti alespoň deseti tisíc fanoušků,“ uvedl předseda cyklokrosové komise Petr Balogh z pořadatelské Agentury Cyklistika.

Poslední mistrovství světa v roce 2015 navštívilo 24 tisíc diváků, loňské mistrovství Evropy osm tisíc. Petr Marek (prezident ČSC) vyzdvihl vrcholnou akci na jihu Čech. „Tábor je cyklokrosovou Mekkou na českém území. Proto jsme rádi, že zde pokračují v tradici a konají se zde další významné akce.“ Reprezentační trenér Petr Dlask hovořil o náladě svých svěřenců před Světovým pohárem v Táboře. „Spoléháme na juniory, kteří letos dokázali vybojovat v Bernu a Rosmalenu třetí a páté místo. Věřím, že mají na bednu a diváci je doma poženou. Katka Nash je jihočeška a velká srdcařka. Bude se chtít předvést před svými fanoušky a zapojí se do boje o pódium. Pevně doufám, že i Boroš a Nesvadba budou chtít udělat co nejlepší výsledek.“

Na price money se vyplátí 51 715 Euro. Přímý přenos zpracuje belgická TV Telenet, nebude chybět ani 16 pracovníků ČT, která odvysílá přímý přenos závodu mužů a žen, se záznamy závodů juniorů a U23 muži.

Závod Světového poháru v Táboře finančně podporuje i Jihočeský kraj.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.