V soutěži “Dáme na vás“ uspělo komunitní centrum i cedule s odjezdy MHD

Páteční půlnocí skončilo veřejné hlasování ve druhém ročníku participativního rozpočtu města Brna Dáme na Vás. Na jedenáctku vítězných projektů se v něm rozdělí 30 milionů. Celkem své hlasy rozdělilo 14 487 hlasujících, čímž vytvořilo nový český rekord v celkovém počtu hlasujících. Realizace se dočká například komunitní centrum na Lerchově, tabule s odjezdy MHD v podchodu, vítězný projekt se zaměří na kvalitu vody ve městě.

Až do samého konce bylo velmi zajímavé sledovat vývoj hlasování, jelikož během posledního dne hlasovalo přes tři tisíce Brňanů a pořadí vítězných projektů se měnilo každou minutou. Mám radost, že občané Brna mají zájem se podílet na rozhodování v rámci participativním rozpočtu. Děkuji všem hlasujícím a gratuluji navrhovatelům vítězných projektů,“ řekl náměstek primátorky pro oblast participace obyvatel Tomáš Koláčný.

Občané Brna rozhodovali mezi 63 projekty z 19 městských částí, na které Brno ve druhém ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo 30 milionů korun. Realizace projektů započne v roce 2019.

„Finálové projekty jsou kvalitně navržené a už se těším na jejich realizaci,“ doplnil vedoucí Kanceláře participace Marco Banti.

Kompletní výsledky hlasování i s detailním popisem jednotlivých projektů jsou dostupné online na www.damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani .

Oficiální předání symbolického „šeku“ prvním třem vítězným navrhovatelům proběhne za přítomnosti primátorky Markéty Vaňkové ve čtvrtek 29. listopadu v 16:30 na náměstí Svobody v rámci programu Brněnských Vánoc.

V procentuální účasti oprávněných voličů Brno ve druhém ročníku opět obhájilo čelní postavení mezi evropskými metropolemi, které participativní rozpočet doposud realizovaly, a potvrdilo, že občané mají i nadále zájem se podílet na spolurozhodování o rozpočtu města.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient