V Sokolově věří v důstojnou generálku. Potřebují před sezonou posílit sebevědomí

Už za sedm dní začne naše druhá fotbalová liga. V Sokolově věří, že jsou na nadcházející sezonu dobře připraveni. „S obměnou i stavem kádru můžeme být spokojení. Jak jsme na tom opravdu, to se ukáže až po prvních třech nebo čtyřech mistrovských utkáních,“ říká sportovní ředitel Vítězslav Hejret.

Sokolovský klub se posílil především v defenzivní části. Z Plzně přišel na hostování Michal Hlavatý, Adam Beránek se přesunul z Varnsdorfu a Ondřej Jakubov z Baníku Ostrava. Z hostování se vrátil Daniel Stropek, který na jaře působil ve Slavii. „Všichni by měli plnit samozřejmě v první řadě své defenzivní úkoly, svou typologií by nám ale měli pomoci vylepšit rozehrávku,“ podotýká Hejret.

Naopak už odešli Marek Strada, kterému skončilo hostování a Martin Rychnovský se přesunul do Českých Budějovic.

Do sezony vstoupí Baník Sokolov v pátek 20. července, kdy od 18 hodin nastoupí na Městském stadionu v Ústí nad Labem proti domácí Armě.

Ještě předtím ho ale čeká sobotní generálka v Teplicích. Pro Sokolov to už bude třetí přípravné utkání proti prvoligovému týmu. S Plzní prohrál 0:2, s Mladou Boleslaví dokonce 0:5.

V Plzni jsme ale odehráli výborný zápas, měli jsme tam dvě, tři vyložené šance, zápas mohl skončit jakýmkoliv jiným výsledkem, klidně i remízou,“ uvádí sportovní ředitel. S Boleslaví už to bylo horší… „Pro porovnání to ale vůbec špatné nebylo,“ dodává Hejret, který ale doufá, že zápas v Teplicích dopadne lépe. Další porážka by mohla tým před začátkem mistrovské sezony poznamenat…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.