V sobotu se uskutečnil charitativní běh v Polance

V sobotu 21. dubna se uskutečnil v Polance nad Odrou druhý ročník Polanského charitativního běhu, běhu pro všechny věkové kategorie. Akce se účastnili i zaměstnanci naší nemocnice, v nejvyšším počtu z Dětského lékařství a hlavně sestřičky z novorozeneckých oddělení.

Běželo se v kategoriích jak pro děti, tak pro dospělé. Celkem se na start postavilo kolem 600 závodníků. Běh na 2700 metrů odstartovala paní primářka MUDr. Nogolová, následně předala i ceny vítězům v různých kategoriích a obdržela šek pro neonatologii jako výtěžek z charitativního běhu v hodnotě 15 000 Kč.

Dětské lékařství si na akci nechalo vyrobit červená trička s logem motýlka, který je vytvořený z otisků nožiček našich miminek, které vytvořila sestřička Lenka Zmrzlíková. Stejné logo je na odznacích, které dostali zaměstnanci za účast v běhu od vrchní sestry. 10kilometrovou trať běžely sestřičky Kateřina Turčeková (která nás reprezentovala už v minulém roce) a Kateřina Adamíčková. Obě se umístily na předních místech. Paní primářka MUDr. Nogolová absolvovala závod na 2700 metrů i s celou svojí rodinou.

Sestřičky a lékaři z neonatologie, kteří se běhu neúčastnili, podpořili akci v „našich barvách a tričkách“ v den závodu na oddělení.

Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům a jejich rodinám, kteří se této akce účastnili a se ctí reprezentovali Městskou nemocnici a dětské oddělení. Samozřejmě naše obrovské dík patří nadaci Nedoklubko s úžasnou paní Kamilou Juřičkovou i celému kolektivu pořadatelů, kteří jí pomohli zorganizovat tak příjemnou a pohodovou akci. Všichni se už teď těšíme na 3. ročník a věřím, že mnohé z nás to motivovalo k běžeckému tréninku a přípravě na příští rok. Doufáme, že rozšíříme řady závodících zaměstnanců i o jiná oddělení MNO.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!