Search
Close this search box.

V sobotu patřila pelhřimovská knihovna dětem

Tradiční a oblíbený Den pro dětskou knihu přilákal v sobotu 1. prosince do pelhřimovské městské knihovny spoustu dětí i dospělých.

Zábavné dopoledne nabídlo mnoho zajímavých aktivit: předvánočně laděnou tvůrčí dílnu, soutěžení s pohádkovými úkoly o ceny (při nich například děti poznávaly vůně nebo předměty po hmatu, hledaly na obrázcích v knížce zatoulané surikaty, stavěly domeček pro prasátko nebo chytaly na udici postavičky z oblíbeného seriálu Simpsonovi). Nechyběl prodej dětských knih od různých nakladatelů za příznivé ceny a samozřejmě se četlo a půjčovalo.

Dále byla vyhodnocena čtenářská soutěž Kdo čte, ten ví a následně otevřen předvánoční krámek, kde si účastníci soutěže mohli nakoupit za získaná razítka různé dárky. Dalším bodem programu pak byla kouzelnická show Ondřeje Soukupa, spojená s modelováním zvířátek z balónků. Návštěvníci knihovny si během Dne pro dětskou knihu užili příjemné dopoledne a odnesli si pěkné dárky. A protože při všech těch zážitcích zvlášť dětem vyhládlo, nabídly jim knihovnice i dobré občerstvení. Městská knihovna Pelhřimov děkuje cukrárně pana Sankota, která věnovala dětem vánočky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient