V sobotu diváci na Vinici gól neviděli, body se dělily

Sobotní loučení se sezónou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se za asistence televizních kamer muselo obejít bez vstřelené branky. Pardubice si díky tomu udrželi v této sezóně domácí neporazitelnost.

V první polovině utkání měly herní převahu domácí Pardubice. Ty se hodně snažily o centrované míče ze stran, stopeři Jihlavy si ale s tímto stylem hry veděli rady a do hlaviček domácí hráče nepouštěli.

Na brankové příležitosti byl první poločas chudý. Největší šanci půle měl na noze jihlavský Ondřej Machuča. Ten se po přihrávce Vaculíka ocitl ve slibné pozici, ze které ale branku domácího brankáře Letáčka přestřelil.

Ve druhé půli se obraz hry trochu vyrovnal a hned po dvou minutách měli hosté k dispozici další šanci. Filip Novotný si v pokutovém území navedl míč na levačku a střílel na vzdálenější tyč, Letáček konečky prstů vytáhl na roh.

V 71. minutě dostal skvělou přihrávku za obranu Jakub Fulnek, ten se dostal do střelecké pozice, ze které prověřil domácího brankáře, který ale tentokrát nenechal míč projít za svá záda.

Deset minut před koncem přišla komplikace pro Pardubice. Nově příchozího bývalého hráče Pardubic, Jana Javůrka, totiž fauloval Filip Kopřiva a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Ve zbytku utkání si Jihlava vytvořila menší tlak, do přímého ohrožení branky se ale nedostala.

Jihlava se tedy díky remíze dostala na první místo, České Budějovice ovšem mají zápas k dobru. To stejné platí i pro Pardubice, které se dostaly na čtvrtou pozici, kde jsou jen o skóre před Varnsdorfem, který bude hrát svůj zápas v neděli.

FK Pardubice – FC Vysočina Jihlava 0:0

Statistiky – ŽK: 3:1 (Kopřiva, Jeřábek, Petráň – Šefčík). ČK: 81. Kopřiva (PCE). Rozhodčí: Nenadál – Dobrovolný, Poživil. Diváci: 527
FK PCE: Letáček – Prosek, Kopřiva, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (90+1. Sokol), Kovář (80. Solil), Tischler (83. Zukal), A. Fousek – Petráň.
Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Štěpánek, Vedral, Preisler – Šlein (82. Šefčík), Fulnek, Levin (62. Klobása), Machuča – F. Novotný (80. Javůrek), Jiří Klíma.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient