Search
Close this search box.

V sobotu čeká brněnské basketbalisty důležitý zápas

První utkání na domácí palubovce ve skupině A2 proběhne v sobotu 3. 3. 2018 v 18:00 proti týmu Fio Banka Jindřichův Hradec. Oba týmy už obdržely v nadstavbové části jednu prohru.

První utkání na domácí palubovce ve skupině A2 proběhne v sobotu 3. 3. 2018 v 18:00 proti týmu Fio Banka Jindřichův Hradec. Oba týmy už obdržely v nadstavbové části jednu prohru.

Jindřichův Hradec je na tom nejhůř z KNBL. Mají pouze jednu výhru a 22 proher. Ovšem tato čísla nejsou vše. Svůj poslední zápas proti USK Praha prohráli Jihočeši pouze o tři body. Na toto téma k boji o play-off se vyjádřil i kapitán týmu Jan Tomanec: „Nečeká nás vůbec jednoduchý zápas a rozhodně se nesmíme uchlácholit faktem, že mají pouze jednu výhru. Po změnách v kádru i na lavičce Jindřichova Hradce přijdou i výhry. My se připravíme a uděláme všechno proto, aby jim další výhra nepřišla v sobotu. Potřebujeme zvítězit, abychom stále mohli pomýšlet na play-off. Věřím, že s pomocí domácího prostředí a hlavně našich fanoušků po boji zvítězíme.“ Shoduje se tak s názory trenéra Jakary, který také zdůraznil zlepšení posledního týmu tabulky: „Jindřichův Hradec je s novým trenérem mnohem lepší. Také jim přišel nový hráč a jejich hra povýšila. Překvapili Svitavy a proti Děčínu prohráli jen těsně. Po zranění Pumprly hrajeme jako bychom byli v šoku a s příchodem nových hráčů se budeme muset adaptovat velice rychle.“

Vzájemná bilance zápasů a výhoda domácí palubovky hrají Brnu do karet. Tuto sezónu se s Jihočeským týmem nesoucí jméno Fio Banky střetli chlapci celkem dvakrát a oba dva střety vyhráli. Poprvé se jednalo o domácí zápas, který vyhráli poměrem 108:93. Mezi nejlepší střelce patřili: B. Sullivan (28 bodů), J. Tomanec (25 bodů), M. Primorac (15 bodů), R. Pumprla (14 bodů), K. Mays (12 bodů) a J. Kozina (9 bodů). Ve druhém vzájemném utkání vyhráli o 24 bodů (87:63). Tam se nejvíce prosadil C. Barry (28 bodů). Doplnili ho také Z. Kereselidze (17 bodů), M. Primorac (12 bodů), K. Mays (10 bodů), W. Brandenberg (9 bodů), M. Hrabovský (8 bodů), R. Pumprla (2 body) a J. Kozina (1 bod).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient