Search
Close this search box.

V Semilech si připomněli veterány a padlé ze všech válečných událostí

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka. Tento den je po celém světě věnován památce válečných veteránů.

KVĚT VLČÍHO MÁKU je symbolem veteránů, červené květy pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Veřejná sbírka ke Dni válečných veteránů probíhá ve dnech 1. – 11. listopadu 2018. Vrcholí ve dnech 9. až 11., kdy budou vlčí máky po městech celé ČR.

Škola Ivana Olbrachta Semily se účastní této akce již druhým rokem. Skupinky dětí ze třídy 8.A vybírají příspěvky ve škole, doma i v sousedství. Tuto sobotu 10. 11. 2018 budou s kasičkou celé dopoledne na Riegrově náměstí v Semilech.

V neděli 11. 11. 2018 přijede na semilský Ostrov svatý Martin na bílém koni, děti si pohrají, dospělí si mohou nakoupit výborné Martinské podkovičky i něco na zahřátí. Pokladnička ke Dni veteránů zde bude také. Paměť národa je největší evropská sbírka příběhů 20. století.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient