V Sadské se konal závod dračích lodí

Pod záštitou středočeského ředitele plk. JUDr. Václava Kučery pořádalo školní policejní středisko v Sadské soutěžní klání posádek dračích lodí. Přeboru se zúčastnilo 13 týmů reprezentujících všechny územní odbory krajského ředitelství, dále 4 týmy reprezentující vnější službu a 1 tým SKPV krajského ředitelství. Svou posádku z jím řízených organizačních článků měl i ředitel plk. Kučera. 20. soutěžní tým pak tvořili příslušníci HZS Nymburk a Kolín jako hosté.

Ve středu 20. 6. 2018 odpoledne probíhaly postupně tréninky všech týmů na Jezeře Sadská a večer byl pro všech 480 účastníků akce připraven kulturní program – koncert skupiny Tabák (Kabát Revival). Protože počasí akci přálo, mohli se policisté sloužící v celém krajském ředitelství potkat v areálu školního policejního střediska, vyměnit si svoje zkušenosti, ale současně se dobře pobavit, což je, kromě sportovního vyžití a zvyšování fyzické kondice, jedním z cílů této velké akce.

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 byl samotný přebor na Jezeře zahájen v 9.00 hodin a až do 13.30 hodiny probíhaly jednotlivé rozjížďky a následně jízdy o umístění. Bubeníkem dračí lodi, tedy tím, kdo určuje tempo jízdy, je zásadně vedoucí odboru nebo jeho zástupce, což je jedna z myšlenek celé soutěže – tempo a směr k výsledku udává svým podřízeným vedoucí tak, jako tomu je ve výkonu služby. Další podmínkou pro účast posádky v přeboru je obsazení minimálně šesti ženami z celkem dvacetičlenného pádlujícího týmu.

Přeborníkem kraje v dračích lodích se pro rok 2018 stal tým ÚO Kladno, na 2. místě skončila posádka ÚO Nymburk a na 3. místě se umístila posádka vedená krajským ředitelem. Pomyslným vítězem však byli všichni zúčastnění, kteří bez úrazu a v dobré náladě společně přebor absolvovali.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz