V Rožmitále se bude konat první ročník Festivalu Jakuba Jana Ryby

V Rožmitále pod Třemšínem se koná první ročník Festival Jakuba Jana Ryby:

Slavnostní zahajovací koncert festivalu se koná 27. dubna od 19 hodin v Podbrdském muzeu, dále bude 4. května následovat v rámci festivalu od 18 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého na náměstí v Rožmitále Mše svatá obětovaná za Jakuba Jana Rybu a ve stejný den začne v 19:30 ve farním kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále Komorní koncert.

Hned další den, 5. května, se bude konat v rožmitálském společenském centru konference pro širokou laickou i odbornou veřejnost na téma Současná situace duchovní hudby v České republice. Od 10 hodin začne první panel a od 15 hodin druhý panel. O hlavních prázdninách se pak bude festival pokračovat od 15. do 22. července edukativními projekty pro děti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak