V rodinném domku v Hlučíně hořely dvě garáže, byt hasiči zachránili

Šest jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 15.11.2018 brzy ráno v Hlučíně u požáru dvou garáží v suterénu rodinného domku. Obešel se bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun, z toho 500 tisíc na dvou zaparkovaných osobních automobilech.

Hasiči svým rychlým zásahem uchránili celou bytovou jednotku nad oběma garážemi před požárem, odhadem majetek za 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek krátce po třetí hodině ranní. Do ulice Rovniny ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje– ze stanic Hlučín a Ostrava-Přívoz, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Hlučín, Ludgeřovice, Hlučín-Bobrovníky a Hlučín-Darkovičky.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a půl, dohašování jim zabralo asi hodinu. Do bytu nad garážemi se oheň vůbec nedostal. Z garáží mj. vynesli 4 různě těžké tlakové lahve s argonem a ochlazovali je. Po odjezdu pěti jednotek hasičů zde až do čtvrtečního dopoledne kontrolovali požářiště dobrovolní hasiči Hlučín-Bobrovníky.

Oheň zničil veškeré vybavení garáží a uvnitř zaparkovaný osobní automobil Mazda 6. U druhého automobilu (Peugeot 207), který stal venku před garáží, poškodil přední část.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient