Search
Close this search box.

V říjnu by mohla začít stavba cyklostezky podél Jičínské ulice

Město Mladá Boleslav se dostalo do poslední fáze příprav cyklostezky podél Jičínské ulice v úseku od křižovatky s ulicí Na Celně až k dálnici D 10. V této chvíli probíhá soutěž na dodavatele. „Pokud nenastanou nějaké problémy v této soutěži, mohla by někdy v říjnu začít stavba,“ řekl náměstek primátora Jiří Bouška. Město zároveň ve spolupráci se společností Škoda Auto připravuje další velký projekt v podobě cyklostezky podél dálnice D 10.

„Konečně si tam opravíme chodníky, souběžně se tím řeší i osvětlené přechody pro chodce. Celý ten uliční prostor by se měl dát dohromady a po dlouhých debatách s Policií ČR snad konečně už brzy opravdu vyjedou bagry,“ řekl náměstk Bouška.

Město zároveň ve spolupráci se společností Škoda Auto připravuje další velký projekt v podobě cyklostezky podél dálnice D 10 pod názvem Do práce na kole. Jedním z dalších postupných kroků, které jsou nutné provést, je i uzavření smlouvy o smlouvě budoucí o realizaci přeložky distribučního zařízení určeného k dodávce elektrické energie se společností ČEZ Distribuce, který schválila ve čtvrtek 7. září rada města Náklady na tuto přeložku dosáhnou čtyři miliony korun. Vzhledem k tomu, že se tato investice připravuje s pomocí evropských dotací, i tyto náklady by mělo město hradit jen z 15 procent a zbytek pokryje dotace.

Tato cyklostezka má vést od prodejny Albert v Jičínské ulici (bývalý Interspar) ke sjezdu z D10 na R38 v Kosmonosích a další úsek cyklostezky povede od prodejny Albert v Jičínské ulici ke Škoda Parts Centru ve východní průmyslové zóně.

Přípravu této cyklostezky ovšem podle náměstka Boušky brzdí majetkoprávní jednání. Je nutné také přípravu koordinovat se záměry Ředitelství silnic a dálnic a Středočeského kraje v této lokalitě. K těm největším patří připravovaná přestavba dálničního sjezdu u Kosmonos a vybudování nového sjezdu ve směru k východní průmyslové zóně „Stavba cyklostezky začne nejdříve v příštím roce, pokud ji nezkomplikují další problémy,“ uvedl Bouška.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient