V říjnu by mohla začít stavba cyklostezky podél Jičínské ulice

Město Mladá Boleslav se dostalo do poslední fáze příprav cyklostezky podél Jičínské ulice v úseku od křižovatky s ulicí Na Celně až k dálnici D 10. V této chvíli probíhá soutěž na dodavatele. „Pokud nenastanou nějaké problémy v této soutěži, mohla by někdy v říjnu začít stavba,“ řekl náměstek primátora Jiří Bouška. Město zároveň ve spolupráci se společností Škoda Auto připravuje další velký projekt v podobě cyklostezky podél dálnice D 10.

„Konečně si tam opravíme chodníky, souběžně se tím řeší i osvětlené přechody pro chodce. Celý ten uliční prostor by se měl dát dohromady a po dlouhých debatách s Policií ČR snad konečně už brzy opravdu vyjedou bagry,“ řekl náměstk Bouška.

Město zároveň ve spolupráci se společností Škoda Auto připravuje další velký projekt v podobě cyklostezky podél dálnice D 10 pod názvem Do práce na kole. Jedním z dalších postupných kroků, které jsou nutné provést, je i uzavření smlouvy o smlouvě budoucí o realizaci přeložky distribučního zařízení určeného k dodávce elektrické energie se společností ČEZ Distribuce, který schválila ve čtvrtek 7. září rada města Náklady na tuto přeložku dosáhnou čtyři miliony korun. Vzhledem k tomu, že se tato investice připravuje s pomocí evropských dotací, i tyto náklady by mělo město hradit jen z 15 procent a zbytek pokryje dotace.

Tato cyklostezka má vést od prodejny Albert v Jičínské ulici (bývalý Interspar) ke sjezdu z D10 na R38 v Kosmonosích a další úsek cyklostezky povede od prodejny Albert v Jičínské ulici ke Škoda Parts Centru ve východní průmyslové zóně.

Přípravu této cyklostezky ovšem podle náměstka Boušky brzdí majetkoprávní jednání. Je nutné také přípravu koordinovat se záměry Ředitelství silnic a dálnic a Středočeského kraje v této lokalitě. K těm největším patří připravovaná přestavba dálničního sjezdu u Kosmonos a vybudování nového sjezdu ve směru k východní průmyslové zóně „Stavba cyklostezky začne nejdříve v příštím roce, pokud ji nezkomplikují další problémy,“ uvedl Bouška.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient