V rámci oslav se Zlín utká se Spartou

Hokejový Zlín je na nohou! V pátek 23. listopadu se odehraje druhý výroční zápas v rámci oslav 90 let zlínského hokeje. Berani se střetnout v utkání 21. kola Tipsport extraligy s týmem HC Sparta Praha. Divácky velmi atraktivní duel mít slavnostní úvod. Pod strop Zimního stadionu Luďka Čajky bude vyvěšen dres s číslem 17 Miloslava Sedláka. Šestašedesátiletý bývalý obránce a kapitán Zlína, který v je od roku 1990 kustodem A týmu, se stane desátým oceněným hokejistou v historii klubu a vstoupí do pomyslné síně slávy mezi zlínské legendy. Žižka a spol. odehrají zápas ve třetí sadě dresů, která je zcela odlišná od běžných variant. Do sestavy se vrací po třízápasové odmlce uzdravený útočník Tomáš Fořt, po měsíčním hostování v prvoligové Jihlavě nastoupí Nicolas Werbik. Klub vyzývá fanoušky, aby přišli do hlediště zimního stadionu vzhledem k slavnostnímu ceremoniálu s desetiminutovým předstihem před úvodním buly, které je stanoveno na 17:30 hodin.
Zlínští hokejisté mají po listopadové reprezentační pauze velmi dobrou formu, což potvrdili tříbodovými výhrami doma s Vítkovicemi 3:0 a v Plzni 2:1. Berani se posunulo ve vyrovnané tabulce blíže ke středu. „Kluci měli v pondělí volno a poté jsme najeli na klasický režim, který byl kombinovaný s posilovnou. V tomto týdnu hrajeme jen v pátek a poté až v úterý. Dobře jsme potrénovali a tým je připraven na náročný zápas se Spartou,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Pro zlínského diváka je duel se Spartou podobně atraktivní jako derby s Kometou. „Pro fandy to jsou velmi zajímaví soupeři. Budeme rádi, když nás podpoří hodně diváků a vytvoří atmosféru odpovídající významu výročního zápasu. Soustředíme se na to, abychom utkání zvládli a potvrdili úspěšnou bilanci z posledních dvou zápasů. Čeká nás hodně důležitý zápas a těšíme se na bitvu se Spartou,“ řekl jednapadesátiletý kouč Zlína.
Na marodce nadále zůstávají útočníci Štěpán Fryšara (rameno) a Jakub Herman (těžká viróza). Naopak po zranění se vrací do zlínské sestavy Tomáš Fořt, který se vrátí do elitní formace mezi křídelníky Kubiše a Ondráčka. „Dlouhodobě hrají velmi dobře a je na ně vždy spolehnutí. Pro Dominika Lakatoše máme místo, které odpovídá tomu, že posílil náš tým,“ vysvětlil Svoboda.
Po měsíčním hostování v Jihlavě se vrátil do Zlína útočník Nicolas Werbik, V dresu lídra Chance ligy odehrál celkem 12 zápasů, připsal si 13 bodů za 4 góly plus 9 asistencí a patřil k tahounům prvoligové Dukly do pozice lídra tabulky. „Počítáme s Nicolasem do základní sestavy. Věříme, že ho krátké působení na Vysočině povzbudilo, zúročí výkonnost extralize a přiblíží se formě, jakou měl v létě během přípravných zápasů,“ uvedl zlínský trenér. V rámci střídavých startů do první ligy vypomohl Dukle v týdnu Michal Popelka, ale nadále trénuje se zlínským týmem.
Sparta prošla v létě velkou obměnou hráčského kádru a přivedla velké jméno na trenérském postu v podobě Uwe Kruppa z Německa. Momentálně Pražany trápí rozsáhlá marodka čítající v určitou chvíli až deseti hráčů! Na marodce jsou Klimek, Říčka, Smejkal, Černoch, Kalina, Pavelka, Přibyl. Sparťanský lazaret doplňují Košťálek, Piskáček a Beran, u nich je alespoň naděje, že ve Zlíně nastoupí. Pražané dosud nasbírali o tři body více než Zlín, ale odehráli o zápas více. „Marodka postihne v sezoně každý tým. Mají však hodně kvalitní tým a určitě zraněné hráče nahradí jinými. Soustředíme se na vlastní hru a víme, co můžeme ještě zlepšit. V prvním vzájemném duelu sezony jsme Spartu porazili na jejím ledě a v tomto trendu chceme pokračovat i v domácím prostředí,“ řekl Robert Svoboda.
Pražané nebodovali třikrát v řadě a vyhráli pouze jeden z posledních pěti utkání. Na plný zisk čekají již pět utkání. Na druhou stranu Sparta vyhrála ve Zlíně tři z posledních čtyř duelů. Důležité pro průběh zápasu s Pražany bude, kdo dá první gól. V předchozích jedenácti zápasech vždy platilo, že kdo dal první gól, nakonec utkání vyhrál.
Do pomyslné Síně slávy zlínského hokeje vstoupí Miloslav Sedlák, vzor celoživotní věrnosti a oddanosti hokeje v Baťově městě. Přišel na začátku sedmdesátých let a vydržel dodnes, neuvěřitelných 45 let! „Nastupoval jsem s ním v jedné obranné dvojici, když jsem začínal. Navíc hrál i s mým tátou, jsou to velmi příjemné vzpomínky. Miloš je klubová ikona a jeho ocenění je zasloužené,“ uzavřel Robert Svoboda.

Zápas 21. kola Tipsport extraligy 2018/2019 PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 23. listopadu od 17:30 hodin.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient