V rámci Národní potravinové sbírky se na Jičínsku vybralo více než 1200 kg potravin

V sobotu 10. listopadu 2018 proběhla na Jičínsku Národní potravinová sbírka. Jako tradičně se zapojil také obchodní dům Tesco a letos již druhým rokem Billa v Hořicích. V Tescu v Jičíně se vybralo 716,7 kg potravin a 87,8 kg drogistického zboží.

V Bille v Hořicích se vybralo 511,5 kg potravin a 63 kg drogistického zboží. Darované potraviny a drogerie z Jičínského Tesca zůstávají v Oblastní charitě Jičín, která je využívá pro práci s rodinami, dětmi a seniory na Jičínsku a Novopacku. Potraviny jsou tak přerozdělovány do rodin pouze tehdy, prokáží-li svým jednáním, že chtějí svoji složitou životní situaci zlepšit a pracují na tom.

Potraviny z Hořické Billy putovaly do Potravinové banky v Hradci Králové. Odtud si je odebírají organizace dle potřeby, které pracují se sociálně slabšími lidmi, např. domovy pro matky s dětmi, orgány sociálně právní ochrany dětí, neziskové organizace.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.