V Ralsku nalezli mrtvou vlčici. Pravděpodobně jí zabilo divoké prase

Před třemi lety bylo nedaleko Brenné u Zákup na Českolipsku nalezeno mrtvé tělo vlčice. A nyní znovu našli lesníci v tomto okrese, přesněji v lesích bývalého vojenského újezdu Ralsko nedaleko obce Hradčany, mrtvou samici vlka. Jenomže narozdíl od prvního případu, kdy byla vlčice zastřelena, tentokrát zahynula tato divoká šelma po souboji s jiným zvířetem.

Ochránci přírody se domnívají, že vlčice zemřela po souboji s divokým prasetem. Přitom právě divočáci patří na jídelníček vlků. Tento případ však dokazuje, že ne vždy musí být divoká prasata v souboji mezi poraženými.

Přece jenom ale Správa Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj, kam patří i Ralsko, nechala u zvířete provést pitvu, aby bylo definitivně potvrzeno, že jde o vlka a ne křížence psa.

Lesníci si přítomnost vlků pochvalují, protože pomáhají přirozeným způsobem snižovat stavy vysoké zvěře či divokých prasat, které způsobují např. zemědělcům vysoké škody.

Pachatele zmiňované zastřelené vlčice se policistům nepodařilo dopadnout. Jediný závěr z tohoto případu byl ten, že zastřelená vlčice nepatřila podle genetického rozboru do vlčí smečky, která se ještě dříve v Máchově kraji usadila.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz