V půlce bitvy v Břeclavi prohrávali Hanáci 5:1

Hokejisty Kroměříže poslala Krajská liga mužů v sobotu do Břeclavi. Hanáci drželi vyrovnanou hru jen v 1. třetině, kterou ztratí 1:0. Začátek 2. části jim naprosto ujede a ve 28. minutě prohrávají 4:0. Brankou Merty a penaltou Zavřela ještě vykřešou naději, do 3. třetiny jdou s mankem 5:2. V té nás ale Břeclav dále školí v efektivitě a vede 9:3. Kroměříž ještě sníží na spravedlivých 9:5. Domácí prokazovali větší důraz, údernou sílu, více šli za vítězstvím. Hanáci chvílemi nestačili v defenzivě, vedle útočníka Murína citelně chyběl Jirka Osina. Kroměříž zůstane tabulkově sedmá, nebo si pohorší jen minimálně. V příštím kole Krajské ligy mužů jede do třetice ven. V sobotu 3. 11. do Vyškova za Sokolem Březina. Začíná se v 17:00.

Úvod utkání větší šance nepřinesl. Domácí Lvi si připíšou dvě zakázaná uvolnění a my dva ofsajdy. V 8. minutě se hrne na útočný atak zadák Jirka Jergl, ovšem v té „nutné“ vteřině ho mine přihrávka o dva metry. Břeclavští odpoví kontrem a hned vedou 1:0! V 10. minutě je ve vyložené možnosti faulován Milan Merta, ale sudí vyhlíží pavučiny pod střechou. Vzápětí má vyrovnání na hokejce Peťa Vaněk. Hrajeme pak přesilovku, ale ta je jen „dietní“, zastaví nás dva ofsajdy. Pak nás Břeclav kapku tísní, ale na revanš jí z dosahu pláchne do sóla Milan Merta. Nepromění… V 18. minutě pochytá v rozmezí pěti vteřin dvě těžší střely brankář Martin Svoboda. Ve 20. minutě odvede říznou práci Paťa Zavřel a po další kombinaci se neprosadí osamocený Lukáš Světlík. Lvi stále vedou 1:0.

Do 2. části vstoupí Hanáci aktivně, avšak bez šancí. Lepší finální fáze zdobí domácí Lvy, kteří se ve 23. minutě utrhnou na 2:0. Následně to bere na sebe Milan Merta, jenž se prodere do dvou možností během deseti vteřin. Není mu přáno, ale vázla spolupráce útoku. Břeclav si věří a troufá víc a více… Ve 26. minutě zvedá stav na nepříjemných 3:0. O snížení z brejku usiluje mladík Roman Frolek, ale puk mu vezmou u kruhů. Z protiútoku dohmátnou domácí na „raritní“ rozdíl 4:0! Tak špatní jsme doteď v utkání nebyli, jenže Lvům to prostě padá, a nám nic… Do minuty to tak nenechají Jarda Jelínek s Mertou a druhý jmenovaný dá ten dlouho vzývaný gól! Vzápětí spálí slušné šance Paťa Zavřel a Peťa Mynář. Osudové vteřiny se přebíjejí a ženou na zteč. Nyní soupeře, který opět do minuty získá náskok 5:1. Ve 35. minutě vydře pro svůj tým trestné střílení Zavřel. Promění ho labužnicky, dvěma záseky hokejkou v brankovišti. Ztrácíme 5:2. Do konce 2. třetiny bude Břeclav mírně lepší, Hanáci větší příležitost nemají.

Lvům pak patří počátek 3. periody… Z tlaku pramení i jejich přesilovka od 45. minuty. Zužitkují ji za 10 vteřin ranou zdálky, kdy gólman Svoboda přes clonu nic neviděl. Ve 47. minutě nejprve Hanáci Peťou Vaňkem sníží, ovšem okamžitě to devalvují brankou obdrženou… V 50. minutě to od modré zkouší Jirka Jergl. Břeclav ale spoléhá na útočný důraz podpořený rychlou přihrávkou a v 53. minutě vede už 9:3. Snažíme se nedostat „deset“ a v závěru prohrané bitvy opravdu přidáme. V 58. minutě nalézá Lukáš Světlík Milana Mertu, který už nepřijde o druhý gólový zápis. Škoda že to neodvratné teď jen zmírňujeme, jako Vojta Kudlička pěknou trefou na 9:5. Dneska je to konečná.