V průběhu uplynulého týdne řešili policisté v Lounském okresu 33 dopravních nehod

Naštěstí při nich nedošlo k žádnému úmrtí ani k těžkému zranění. Zraněno bylo jen lehce 8 účastníků. Celková škoda způsobená karamboly byla vyčíslena na 1 899 000 korun. Ani jeden řidič nebyl při dopravní nehodě ovlivněn alkoholem. Nejčastější příčina střetů byla tentokrát nezaviněná řidiči, ve 13 případech. Další v pořadí byl s číslem 11 způsob jízdy. Příliš vysoká rychlost se podílela na dopravních nehodách 7krát a nedání přednosti v jízdě 2krát.

O prodlouženém víkendu se událo 20 dopravních nehod. Lehce při nich bylo zraněno 5 účastníků. Škoda se vyšplhala až na 1 211 000 korun. Nesprávný způsob jízdy se podílel na střetech v 8 případech. Zvěř se připletla řidičům do cesty v 6 případech. Nepřiměřená rychlost byla na vině 4krát a nedání přednosti v jízdě 2krát.

Výsledky dopravní akce

Policisté o letních prázdninách nezahálejí a i nadále pokračují v dopravních akcích a snaží se tak ovlivnit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti. Na Lounsku probíhaly další kontroly ve dnech 29. června – 1. července a 4. a 5. července. Policisté zkontrolovali celkem 67 vozidel, u kterých zjistili 33 provinění. Za přestupky uložili pokuty v hodnotě 19 500 korun. Strážci bezpečných silnic přistihli 20 řidičů jedoucích příliš vysokou rychlostí. Jednou policisté uložili pokutu také za nedodržení povinnosti být za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Ve třech případech policisté zjistili, že technický stav vozidla je nevyhovující. Pozitivním zjištěním bylo, že ani jeden řidič nebyl ovlivněn alkoholem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.