Search
Close this search box.

V přípravě kladenských hokejistů následuje dvojitá extraligová zkouška proti Litvínovu

Úvodními dvěma přípravnými zápasy se Rytíři dostali do tempa a nyní před sebou mají dvě konfrontace s extraligovým Litvínovem! Na domácím ledě vyzve Kladno Vervu dnes v 17:30, odveta se uskuteční ve čtvrtek ve stejný čas v Mostě. Pro první střetnutí by se měl vrátit do kladenské branky Lukáš Cikánek!

Úvodní dvě utkání se ze strany Kladna nesla hlavně ve znamení zkoušek. Šanci dostali všichni mladí hráči, kteří u Rytířů bojují o místo v áčku. A dle slov Jindřicha Lidického trenérský štáb nezklamali. „Mladí kluci mají výborné nasazení a snaží se hrát nadoraz, což je důležité. Nevyvarovali se chyb, ale komu se to povede? Jsou mladí a s tím, co předvádějí, jsme docela spokojení. Opravdu velmi dobře hráli beci z juniorky,“ hodnotil trenér Rytířů.

Jeho svěřenci porazili v prvním zápase kazašského mistra Arlan Kokšetau 2:1 po samostatných nájezdech a v druhém duelu podlehli Litoměřicím 1:2. Ze hry se dokázali prosadit Jakubové Hajný a Strnad, s nájezdy si úspěšně poradili Daniel Kružík a Tomáš Kaut. V brance se prostřídali mladí gólmani Adam Brízgala s Davidem Stahlem, kteří si vedli velmi dobře!

V nadcházejícím střetnutí už by měl ovšem dostat prostor daleko zkušenější brankář Lukáš Cikánek! Ten zatím, stejně jako Václav Veber, Petr Hořava a Patrik Machač, pouze trénoval a do utkání nezasahoval. Návrat by měl zatím čekat ale jen Cikánka – který vůbec poprvé představí nový design své masky! „Cigi by měl jít v úterý do brány. Zbylí tři jsou po zraněních z minulé sezony stále v rekonvalescenci. Trénují s námi, ale na to, aby šli do zápasu, to zatím není. Uvidíme, kdy naskočí,“ komentoval stav této čtveřice Lidický.

I nadále by tak Rytíři měli sázet zejména na mladíky bojující o místo. „Opět dostane šanci jedna pětka mladých,“ prozradil kladenský trenér. Ten spolu se svými kolegy zatím nemůže počítat ani s nejzkušenějšími hráči týmu Petrem Vampolou a Jaromírem Jágrem. „U Petra Vampoly záleží na tom, jak se bude cítit. Není třeba něco uspěchat, hokejista je to výborný. Záleží na domluvě. Jaromír bude hrát, až se bude cítit, že může nastoupit,“ dokončil Lidický.

S extraligovým Litvínovem mají Rytíři bohaté zkušenosti už z loňské sezony. Právě se severočeským týmem totiž Kladno bojovalo v baráži o Tipsport extraligu. Ze čtyř vzájemných zápasů odešla Verva třikrát vítězně, Kladno vyhrálo pouze druhý duel. Po udržení se v extralize posílili Litvínov například brankář Jaroslav Janus, obránce Jan Ščotka nebo útočníci Jakub Petružálek a David Tůma! Právě Tůma byl v posledním ročníku nejlepším střelcem Rytířů a zároveň jedním ze dvou kladenských kapitánů. Skvělého kanonýra tak čeká hned na úvod přípravy zajímavý návrat. Verva do zápasového rytmu dosud nenaskočila, proti Kladnu ji čeká úvodní střetnutí po suché přípravě.

3. přípravné utkání Rytíři Kladno – HC VERVA Litvínov se odehraje v úterý 7. srpna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu.

4. přípravné utkání HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno se odehraje ve čtvrtek 9. srpna od 17:30 na mosteckém zimním stadionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient