Search
Close this search box.

V Příbrami vyroste nové parkoviště

Nové parkoviště pro 67 osobních automobilů brzy vyroste v Čechovské ulici v prostoru před jedním z tzv. křížových domů. Jedná se o výstavbu posledního ze tří parkovišť v projektu s názvem „Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v Příbrami“ podpořeném z Integrovaného regionálního operačního programu.

Celkem tak v Příbrami vznikne 187 nových parkovacích stání. První parkoviště (s kapacitou 34 míst) se již buduje v lokalitě Drkolnov, severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní. Druhé parkoviště (s kapacitou 86 míst) vyroste v lokalitě Drkolnov, mezi Březohorským hřbitovem a ulicí Podbrdská. Třetím parkovištěm (s kapacitou 67 míst) je lokalita Čechovská. Ve všech místech nově vznikajících parkovišť bylo stávající území doposud využíváno jako zeleň.

Součástí projektu je i výstavba nových cykloboxů na celkem 32 jízdních kol pod vlakovým a autobusovým nádražím.

Celkový rozpočet projektu je cca 20 milionů korun, dotace bude poskytnuta ve výši 90 % z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR v rámci výzvy – Výstavba a modernizace přestupních terminálů.

Zakázka „Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v Příbrami“ byla rozdělena na 3 dílčí části, ceny jsou uvedeny dle Smlouvy o dílo, jsou zaokrouhleny a vč. DPH:

Dílčí část 1 – Drkolnov u OMV – Strabag, a. s. – 4, 44 mil. Kč
Dílčí část 2 – Drkolnov u Březohorského hřbitova – Strabag, a. s. – 5,9 mil. Kč
Dílčí část 3 – Čechovská ulice – SILNICE NEPOMUK, s. r. o. – 9,1 mil. Kč

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient