Search
Close this search box.

V Přešticích soběslavští fotbalisté propadli

Spartakovci nastoupili k souboji dvou nováčků v netradičně modrých dresech a první poločas vůbec nenasvědčoval tomu, že by se měli vrátit domů s prázdnou. Domácím byli vyrovnaným protivníkem a vytvořili si dvě slibné šance. „První půli jsme odehráli dobře, dokonce bych řekl, že byla venku jedna z nejlepších,“ poznamenal vedoucí soběslavského týmu Michal Lemberka.

Jenže veškeré naděje Soběslavi výrazně nalomila první minuta druhého poločasu. „Něco si řekneme v kabině, ale místo toho, abychom to dodrželi, tak inkasujeme už ve 40. vteřině,“ podotkl Lemberka, proč jihočeský nováček nevyhrál venku za tři body už sedm zápasů po sobě a dohromady nashromáždila pouhých 7 bodů.

V poločase musel střídat Hromada, hosté poslali do hry druhého útočníka Šmídmajera. Západočeši přišli lacino k vedení pro střele Miloty již ve 46. minutě. Za pět minut se blýskl Kuník vyražením trestného kopu k tyči, ale v 58. minutě kapituloval podruhé, když se prosadil po rohu osamocený Kuhajda, který spíše vracel míč před branku, ale ten skončil na zadní tyči.

Čtvrt hodiny před koncem nezachytila hostující obrana přihrávku středem na Beštu, ten běžel sám na Kuníka a nadvakrát zvýšil na 3:0. Vzápětí na druhé straně po přesném Vaňkově centru korigoval ranou z voleje Dvořák, ale to byla jen labutí píseň Soběslavských. „Je to velká škoda, soupeř nás určitě nepřehrál, ale nám se druhý poločas hrubě nevydařil. Kluci jako by se přestali věřit, dostali jsme laciné góly. Nezbývá než zabojovat příště s Aritmou, což bude hodně těžký soupeř,“ dodal při zpáteční cestě Michal Lemberka.

TJ Přeštice – FK Spartak Soběslav 3:1 (0:0)

Branky: 46. Milota, 58. Kuhajda, 74. Bešta – 76. Dvořák. Rozhodčí: Tvrdík – Melničuk, Talpáš. Delegát: Tereba. ŽK: 0:1 (Hromada). Diváků: 128.
Soběslav: Kuník – Chotovinský, Suchan, Boháč, Hromada (46. Šmídmajer) – Bouchal – Vaněk, M. Mazouch (82. Uličný), Nohava (90. Wimmer), Žalda (82. Maršík) – Dvořák. Trenér Radek Hajič

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient