Search
Close this search box.

V Přerově započal dvouletý projekt Erasmus+

Celý tento týden pobývá na návštěvě v Přerově dvaatřicet žáků a delegací z Malty, Portugalska, Finska, Bulharska a Lotyšska, které přijely na pozvání Základní školy Trávník. Ta je zapojena do dvouletého projektu Erasmus +, který má podpořit školáky ve společných aktivitách a projektech. „Chceme, aby se naši žáci naučili spolupracovat, myslet na druhé a vážili si životního prostředí. Budeme se zabývat problémy, které jsme si definovali jako klíčové – zaměříme se na jejich podrobnou analýzu a navrhneme možná opatření a řešení,“ konstatovala projektová koordinátorka Dagmar Bouchalová ze Základní školy Trávník. Zároveň připomněla, že projekt je zaměřen na podporu výuky přírodovědných a technických oborů a na možnou profesní orientaci žáků v praktických oborech. V příštích dvou letech se budou žáci i učitelé setkávat v nejrůznějších koutech Evropy.

Slavnostního zahájení aktivit nového mezinárodního dvouletého projektu Erasmus + se v pondělí 26. listopadu zúčastnili v prostorách přerovského zámku i náměstci primátora Petr Kouba a Michal Zácha.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient