Search
Close this search box.

V Přemyslově ulici v Turnově se konalo Sousedské setkání

Minulý týden se v Přemyslově ulici uskutečnilo „Sousedské setkání“ u příležitosti ukončení opravy vodovodu a kanalizace.

Rekonstrukce tamní ulice měla 2 etapy a probíhala od února do října 2018. „Hlavní smysl celé rekonstrukce byl v kompletní výměně kanalizační a vodovodní sítě. Odděleně byla řešena kompletní výměna plynovodního řadu včetně přípojek a kabeláže. Provedena byla nová dlažba chodníků a asfaltobetonový kryt komunikace,“ shrnul provedené práce Miloslav Chrumko z odboru správy majetku turnovské radnice.

Rekonstrukce byla rozdělena na I. a II. etapu. „V první etapě se jednalo o úpravu a odvodnění komunikace od ul. 28. října ke kolumbáriu včetně přemístění pomníku a doplnění veřejného osvětlení. Při odvodnění se provedla drenáž a změna spádu dlažby po celé délce hřbitovní zdi,“ popsal Chrumko.

Jak pokračoval, druhá etapa řešila od křižovatky v Přemyslově ulici celou délku ulice a hlavně jednotlivé výškové poměry vjezdů a vstupů u rodinných domů, řešení odtoků povrchových vod, přípojné body kanalizace a přepojování vodovodních přípojek pro rodinné domy. Investorem bylo Vodohospodářské sdružení Turnov. Příspěvek pro město Turnov o spolufinancování komunikace s plynárenskou firmou byl smluvně řešen v částce 604 tis. Kč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient