V předkole českého poháru Litoměřicko porazilo vítěze krajského poháru 2018 FK Jílové

Fotbalisté Litoměřicka postupují do prvního kola, ve kterém se ve středu 15. srpna utká od 17:00 s Varnsdorfem. O branky se zasloužil 2x tradiční střelec David Surmaj, po jednom gólu přidali debutanti Michal Macháček z penalty a Miroslav Verner.

FK Jílové 0 : 4 FK Litoměřicko A

První minuty utkání se nesly ve znamení vzájemného oťukávání se zjevnou snahou neudělat chybu. Velmi brzy po zahájení byl ve vápně podražen kapitán Jakub Šimkovský, ovšem hlavní arbitr pohárového duelu zákrok jako penaltový neposoudil. Hra se postupem času více přiostřila a po odpískání faulu volaly v dalším průběhu i jiné zákroky a ne vždy se s vyhodnocením rozhodčím oba celky, potažmo oba tábory příznivců shodly. Tak už to ostatně bývá, vyjímkou byla situace z poloviny první pětačtyřicetiminutovky, kdy se vyběhnuvší domácí brankář Vosecký pádem pod nohy snažil zastavit pronikajícího Michala Macháčka, balón však netrefil a sudího pravačka ukázala na značku pokutového kopu. Navzdory nepsanému pravidlu se sám faulovaný nový muž naší sestavy exekuce penalty ujal, a byť Vosecký směr střely vystihl k tyči to nestihl. Oslava gólu proběhla i se zapitím v rámci občerstvovací přestávky. Pět minut na to, se před domácí svatyní zjevila osamocená dvojice Surmaj, Havrda. Šimon Havrda chtěl gólmana zaskočit sřelou na bližší tyč, ale tentokrát se Vosecký překvapit nenechal. Ve 29. minutě se podobná situace opakovala ve stejném personálním obsazení, David Surmaj zkušené přehodil zasahujícího brankáře a zvýšil litoměřické vedení na dvougólové. Ještě vylepšit se ho snažil Dominik Zdržálek, jeho pokus zpoza šestnáctky zamířil bohužel těsně nad břevno. V samotném konci úvodního dějství se dožadovali domácí taktéž zahrávání pokutového kopu, za zákrok na osamoceně na Honzu Plachého postupujícího Píchu, výzev hráčů ani fanoušků hlavní rozhodčí Krejsa nevyslyšel a poslal oba týmy na přestávku do kabin.

Definitivní klid na litoměřické kopačky přinesl po gólech hladový David Surmaj, v 56. minutě se ve vápně uvolnil a nedal příležitost Voseckému zasáhnout. Domácí účastník krajského přeboru však ani nyní nerezignoval a bojoval s důrazným nasazením alespoň o čestný zásah, nedočkal se však ani z trestného kopu, když střelu směřující do šibenice bravurním zákrokem zlikvidoval Honza Plachý. Jejich úspěchem neskončila asi největší příležitost deset minut před koncem, samotný domácí hráč se v šestnátce již chystal prostřelit Plachého v brance, včas se však stihl vrátit Patrik Valenta a pomohl mužstvu udržet nulu na kontě obdržených branek. O poslední statistický záznam z našeho pohledu se postaral Miroslav Verner, další novic, který oslavil svoji soutěžní premiéru ve žlutomodrém gólem, tři minuty před koncem po rychlé akci střelou do protipohybu gólmana uzavřel skóre dnešního utkání a potvrdil postup Litoměřic do dalšho kola Mol Cupu.

V něm budou již ve středu 15. srpna hostit druholigový FK Varnsdorf, utkání začíná v 17:00 na našem Městském stadionu. Ještě před tím odehrají zápas prvního kola ČFL v Zápech v neděli 12. srpna taktéž od páté odpolední.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak