Search
Close this search box.

V Praze se udělovaly Thálie, Ostrava bodovala čtyřikrát

Už po pětadvacáté byly v Praze udělovány prestižní Ceny Thálie. Čtyři z nich putují do Ostravy, všechny získali umělci Národního divadla moravskoslezského. Nominaci na Cenu Thálie 2017 proměnily operní pěvkyně Maida Hundeling a muzikálová zpěvačka Katarína Hasprová. Radostným překvapením je Cena Thálie pro činoherce do 33 let, která byla udělena Ivanu Dejmalovi, a Cena Thálie za celoživotní mistrovství pro tanečníka Richarda Böhma.

Z operní Ceny Thálie se těší německá sopranistka Maida Hundeling za ztvárnění role Desdemony ve Verdiho opeře Otello. Dle poroty předvedla Hundeling po pěvecké stránce výkon hodný evropské operní hvězdy. „Mohu říct, že všechny mé role přišly ve správný čas. Stejně tak Desdemona. Je to úžasný kontrast na mém, jinak dramatickém, repertoáru,“ říká pěvkyně.

Druhou nominaci za výkon v Národním divadle moravskoslezském proměnila Katarína Hasprová, a to za roli Paní Danversové v mysteriózním muzikálovém hitu Rebecca.

Cenu prezidia Herecké asociace pro mladého umělce do 33 let v oboru činoherní tvorby získal Ivan Dejmal.

Cena Thálie za celoživotní mistrovství v kategorii tanec byla udělena Richardu Böhmovi. Richard Böhm nastoupil jako teprve osmnáctiletý absolvent brněnské taneční konzervatoře do olomouckého divadla. Po osmi sezónách přešel do baletního souboru tehdejšího Státního divadla v Ostravě. Vynikal především v rolích, ve kterých mohl působivě propojit špičkovou techniku s dramatickým výrazem, takový byl například jeho Prométheus, Peer Gynt nebo François Villon.

V činohře mezi herečkami kralovala Tereza Dočkalová za roli ve hře Domeček pro panenky v pražském Divadle pod Palmovkou. Její kariéra je úzce spjata s Komorní scénou Aréna, kde již v minulosti získala Cenu Thálie pro mladého umělce do 33 let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient