Search
Close this search box.

V Praze se konal výcvik a školení obsluh stanoviště dekontaminace osob

V souladu s plánem zkušebního provozu, výcviku obsluh a pravidelných kontrol materiálu SSHR na první čtvrtletí roku 2018 zorganizoval ve čtvrtek 15. února 2018 odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení společně se směnou A hasičské stanice Strašnice a oddělením chemické služby výcvik a školení obsluh stanoviště dekontaminace osob.

Pro přiblížení výcviku reálnému nasazení bylo využito jako figurantů studentů bakalářského studijního oboru Bezpečnostní management ve veřejné správě z Policejní akademie České republiky v Praze. Vzájemně velmi pozitivně hodnocený výcvik vedl nejen k zdokonalení jednotek HZS hl. m. Prahy v provádění dekontaminace se zohledněním potřeb skutečných osob, ale též k prohloubení teoretických i praktických znalostí zúčastněných studentů.

Kromě úvodní teoretické části a samotného výcviku proběhlo v závěru oboustranné zhodnocení celé akce, se zaměřením na poznatky figurantů, které by mohly vést ke zvýšení komfortu dekontaminovaných osob i zefektivnění celého procesu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient