V Praze proběhl benefiční koncert pro oddělení následné péče pro děti nemocnice Hořovice

Dne 24. 5. 2018 proběhl benefiční koncert hudebního uskupení Klimentské kvinteto v kostele svatého Klimenta v Praze 1. Výtěžek z akce byl věnován nadačnímu fondu Žirafka. V kostele zazněly skladby významných hudebních skladatelů jako je Bohuslav Martinů, Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Joachim Quantze.

Koncert byl pořádán na podporu Oddělení následné intenzivní péče pro děti (OCHRIP) v Nemocnici Hořovice. Oddělení, které bylo v Nemocnici Hořovice první svého druhu v České republice, poskytuje péči dětem všech věkových skupin s různým typem diagnóz chronicky ovlivňující základní životní funkce.

„Koncert byl nejen skvělým kulturním zážitkem, ale i akcí, kde se sešli jak milovníci vážné hudby, tak lidé, kteří chtěli přispět na dobrou věc,“ chválil akci primář OCHRIP MUDr. Daniel Blažek. „ Naše oddělení bylo poprvé otevřeno v březnu 2014. Současná kapacita oddělení je šest lůžek. Pacientů vyžadujících péči tohoto druhu je ale v Česku hodně a zabírají akutní resuscitační a intenzivní lůžka, která by měla být využita pro nové akutní příjmy. Hořovická nemocnice proto bude oddělení s následnou a intenzivní péčí pro děti rozšiřovat na 13 lůžek,“ dodal primář oddělení.

Nadační fond Žirafka byl založen pro pomoc a podporu všem dětským pacientům hospitalizovaných na třech dětských odděleních Nemocnice Hořovice. Je určen pro novorozenecké oddělení s jednotkou intenzivní péče pečující o novorozence již od 31. týdne těhotenství, dále pro dětské oddělení, které poskytuje péči o děti všech věkových kategorií a oddělení následné intenzivní péče pro děti. „Nadační fond Žirafka byl založen v roce 2016. Naším posláním je pomoc a podpora dětským pacientům, kteří jsou hospitalizováni v Nemocnici Hořovice a jejich rodinným příslušníkům v průběhu jejich léčby,“ uvedla primářka novorozenecké oddělení a zakladatelka fondu MUDr. Milena Dokoupilová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.