Až pět set obyvatel museli hasiči evakuovat z domů v pražské Masné ulici na Starém Městě nedaleko Staroměstského náměstí. Uniká zde plyn. „Hasiči z centrální, smíchovské a strašnické stanice zasahují v Masné ulici u masivního úniku plynu z výkopu. Probíhá evakuace přilehlých domů,“ je uvedeno na twitteru pražských hasičů.
Kromě Masné ulice byla uzavřena i navazující ulice Rybná. Byl i zastaven provoz autobusů a tramvají v nedaleké Revoluční ulici.
„V ulici Masná na Praze 1 došlo k masivnímu úniku plynu. Na místě probíhá evakuace přilehlých domů a z důvodu zajištění průjezdu HZS (hasičského záchranného sboru) policisté uzavřeli dopravu i v okolních ulicích,“ oznámila policie na Twitteru.
Na místo byla povolána i plynárenská pohotovost. Předpokládá se, že do 22. hodin by měl být plyn pod kontrolou.