V Prachovicích pobodal muž dalšího muže a dvouleté dítě

Od středečního večera řešili kriminalisté Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství Pardubického kraje ve spolupráci s policisty z Chrudimi případ fyzického napadení nožem dospělé osoby a nezletilého dítěte v Prachovicích na Chrudimsku.

V rámci prověřování kriminalisté zjistili, že šestatřicetiletý muž z Prachovic, který byl v minulosti léčen pro psychické problémy, v bytě své matky začal fyzicky napadat další podnájemníky bytu včetně nezletilých dětí. Bohužel, ještě ne dvouletému chlapci způsobil vážné bodnořezné poranění krku. Následně dvaačtyřicetiletému muži, který se útočníkovi snažil v napadání zabránit, způsobil také vážné bodnořezné poranění hrudníku. Oba poškození byli ohroženi na životě a museli se podrobit urgentním lékařským zákrokům.

Kriminalisté, na základě zatím shromážděných důkazů, muže obvinili pro zvlášť závažný zločin vraždy na dvou osobách, z toho v jednom případě na dítěti mladším 15 let, ukončený ve stádiu pokusu. Obviněný muž se u výslechu odmítl k věci vyjádřit.

Vyšetřovatel podal podnět k návrhu na vzetí do vazby obviněného muže, který krajský státní zástupce v Hradci Králové akceptoval. Během dnešního dopoledne poslal soudce Okresního soudu v Chrudimi šestatřicetiletého muže do vazby. Za uvedené jednání hrozí obviněnému 15 až 20 let vězení, případně trest výjimečný.

Vzhledem k tomu, že v případu figurovala nezletilá osoba, nebude policie sdělovat žádné další informace.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.