Search
Close this search box.

V Prachaticích platí nová „odpadová vyhláška“

Zastupitelstvo města Prachatice schválilo předložený návrh nové Obecně závazné vyhlášky města Prachatice, o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a systému nakládání se stavebním odpadem.
Zastupitelstvo města Prachatice na svém zasedání dne 27.8.2018 schválilo předložený návrh nové Obecně závazné vyhlášky města Prachatice č. 2/2018, o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a systému nakládání se stavebním odpadem.

Důvodem úpravy legislativy města byly nově zavedené změny v systému odpadového hospodářství – nádobový sběr kovových obalů, sběr papíru a plastů do inteligentních odpadkových košů v centru města a individuální nádobový sběr papíru a plastu „od prahu domu“ v zástavbě rodinných domů. Do vyhlášky byl také zapracován sběr použitých potravinářských olejů a tuků, které se ve městě sbírají již od roku 2011.

Vyhláška je závazná pro fyzické osoby pobývající na území města a dále pro původce odpadů, kteří jsou zapojeni do systému nakládání s komunálním odpadem zavedeného městem na základě písemné smlouvy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient