V posledním přípraváku podlehli žďárští hokejisté Moravským Budějovicím, rozhodly nájezdy

Generálka na druholigovou soutěž proběhla víceméně v přátelském tempu. Oba týmy předváděly velice útočný hokej. Do vedení se dostali žďárští hokejisté, ovšem Žihadla se díky povedené druhé třetině dostala do vedení. Krátce po začátku třetí třetiny Plameny znovu vyrovnaly. Utkání poté dospělo až do nájezdů, které ovládly hosté.

Začátek utkání byl z obou stran poněkud neohrabaný. Plameny se ale dostaly brzy do vedení. Již ve druhé minutě byl před Čápem nejaktivnější Marek Prokš, jenž dorazil kotouč za brankovou čáru – 1:0. Hra byla poté vyrovnaná, Žihadla měla k dispozici přesilovou hru, ale v ní si žádnou šanci nevytvořila. Ovšem krátce po skončení poslal puk na útočnou modrou hostující obránce tak šikovně, že si ho za obranou Plamenů dojel David Horký – 1:1 a střelou nad rameno překonal Slámu. Podobná situace se opakovala pár minut později, hostujícího útočníka ale tentokrát Sláma fantasticky vychytal lapačkou. Šance se odehrála i na druhé straně, když střelu Peslara dorážel nebezpečně Prokš, hostující brankář se ale rychle přesunul a vyrazil.

Druhá třetina vyšla lépe Žihadlům, jenž byla aktivnější a Plameny se ve druhém dějství spíše hledaly. Únik za obranu skvěle využil Jiří Peroutka, jenž osamocený před Slámou trefil přesně nad jeho beton – 1:2. Netrvalo dlouho a Moravské Budějovice si vytvořily dvoubrankový náskok. Dorážku pohotově dorazil za bezmocného Slámu znovu David Horký – 1:3. Plameny si poté začínaly vytvářet šance, ovšem Žihadla hrála co potřebovala. Nakonec se domácí přece jen dostali ke snížení. Krásnou přihrávkou se blýsknul Lukáš Bureš, jenž našel u tyčky úplně osamoceného Jiřího Kališe a ten jen nastavil hokejku, aby kotouč zaplul do prázdné branky – 2:3.

Třetí třetinu začali žďárští hokejisté fantasticky. Hned zkraje totiž prostřelil z mezikruží Vacka Tomáš Franek – 3:3. Poslední dějství pokračovalo opravdu v přátelském tempu a oba celky se očividně šetřily na středeční začátek nové ligové sezony. V nájezdech dvakrát uspěly Moravské Budějovice, ten vítězný zaznamenal Patrik Říčka – 3:4.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 3:4sn

Branky a nahrávky: 2. Prokš (Hasoň, Franek), 26. Kališ (Bureš), 41. Franek – 13. Horký (Rytnauer), 23. Peroutka (Rytnauer), 25. Horký (Krutiš, Kabelka), rozh. náj. Říčka. Rozhodčí:Homola – Kašpar, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 167. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma – Pleva, Koželuh, Peslar, Lojek, Kališ Kolda – Bureš, Jícha, Kuřítko, Prokš, Hasoň, Franek, Gregar, Nečas, Kunstmüller, Krupka, Kovářů, Malenovský, Marek.
HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005: Čáp (30. Vacek) – Peroutka, Pelikán, Kabelka D., Kabelka R., Kliment, Wasserbauer, Trnka, Sobotka – Rytnauer, Krutiš, Horký, Pucher st., Mikeš, Juráň, Lupač, Bulin, Hačecký, Havlát, Říčka.