V poslední domácí přípravě utržilo Kladno porážku od Litoměřic

Druhý přípravný zápas Kladna proti Litoměřicím připomínal do značné míry první střetnutí těchto dvou celků a nakonec také skončilo stejným výsledkem. Poté, co se hosté dostali ve druhé části do vedení, srovnal Ladislav Zikmund, ovšem v závěrečném dějství už se radoval jen Stadion. Kladno tak v posledním domácím přípravném zápase prohrálo 1:2.

První část, to bylo z obou stran spíše takové oťukávání. Žádnou možnost, která by vyloženě volala po brance, diváci neviděli, přesto se museli mít brankáři na pozoru. Za domácí se několikrát zajímavě uvolnil Šimon Jelínek, jenže žádné zakončení nebylo takové, že by na něj Daniel Dvořák nestačil.

Na začátku druhé periody mohl otevřít skóre z úniku Ondřej Bláha, který si rozhýbal brankáře, ovšem nedostal puk do sítě. Na druhé straně pak byli úspěšnější hosté v přesilovce. Kladno nevyhodilo puk, Oscar Flynn přihrál do mezikruží a Jiří Jebavý otevřel skóre – 0:1. Ladislav Zikmund se ale rozhodl, že nepříznivý stav změní. Nejprve ještě v úniku neuspěl, ovšem vzápětí na sebe vzal přečíslení a prostřelil Dvořáka – 1:1.

Závěrečnou část mohly oba týmy pojmout trochu jako nácvik přesilových her. Za vyrovnaného stavu přišla řada vyloučení, ovšem přesilovkovým komandům obou celků se nedařilo. Až necelé dvě minuty před koncem Kladeňáci propadli při útočení, Jaroslav Dvořák se dostal do úniku a poradil si s Lukášem Cikánkem v kladenské bráně – 1:2. Když pak Rytíři ještě odvolali brankáře a zkoušeli zahrozit s bruslařem navíc, mohli hosté navýšit své vedení, ale dobrým brankářským zákrokem se prezentoval Petr Hořava. Kladeňáci už ale ze závěrečného tlaku vyrovnání nevytěžili.

Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice 1:2

Branky a nahrávky: 33. Zikmund – 25. Jebavý (Flynn), 59. Dvořák (Kadlec). Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 23:13. Rozhodčí: Čáp, Pavlovič – Řešátko, Kučera.
Rytíři Kladno: Cikánek – Zich, Kehar, Hořava, Volráb, Veber, Svedlund – Jágr Vampola, Strnad – Jelínek, O. Bláha, Vildumetz – Kružík, Kubík, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák – Smetana, Havránek, Marcel, Havlík, Muška, Jebavý, Klejna – Tlačil, Korkiakoski, Válek – Kadlec, Voženílek, Flynn – Jirásek, Procházka, J. Dvořák – Matějček, Šik, Pochobradský – Václavek. Trenéři: Bruk, Tvrzník.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.