V Poličce zvítězil americký cyklista Cory GREENBERG

V pátek 3. srpna byla Polička pošesté etapovým městem mezinárodního cyklistického etapového závodu mužů VYSOČINA 2018. Start 2. etapy 22.ročníku závodu byl v pravé poledne na Palackého náměstí. Etapa měřila 134,3 km.

Cyklisté absolvovali trať přes Kamenec, Sádek, Lačnov, Borovnici do Javorku, kde absolvovali 9 okruhů vedoucí přes Jimramovské Paseky, Líšnou, Vříšť, Sněžné, Daňkovice do Javorku. Po absolvování těchto náročných okruhů se vrátil peloton zpět do Poličky, kde za vynikající divácké kulisy na Palackého náměstí zvítězil za 3:28,14 hod. Cory GREENBERG z týmu Magnesium Pro před Immanuelem Starkem z německého týmu P&S Thüringen a Čechem Richardem Habermannem z Kovo Praha, který měl ztrátu 12 sekund.

4. místo obsadil Holec z týmu Topforex Lampierre Pro, 5. místo Boubal z CK Příbram. Vítěz trať absolvoval průměrnou rychlostí 38,7 km/h. a cyklisté za etapu nastoupali 2 501 výškových metrů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.