V Poličce se sešli senioři Pardubického kraje

V úterý 25. 9. 2018 proběhlo výjezdní zasedání Seniorů Pardubického kraje v Poličce. 50 zástupců spolků z Pardubic, Chrudimi, České Třebové, Litomyšle a Poličky přivítal předseda organizace seniorů z Poličky. Při procházce městem se delegáti zastavili u sochy Bohuslava Martinů v městském parku, kde se seznámili s některými událostmi vzniku této sochy a její instalace v roce 1990 vytvořenou akademickým sochařem Milanem Knoblochem. Dále si návštěvníci prohlédli poličské náměstí a v budově barokní radnice galerii obrazů Hohenemské sbírky.

Ve velkém sále radnice přivítal hosty starosta města Jaroslav Martinů společně s místostarostou Bc. Antonínem Kadlecem. Starosta města seznámil přítomné s naším regionem a současným vývojem města. Největší snahou současného vedení je podporovat bytovou výstavbu a ekonomickou činnost města tak, aby nedocházelo k úbytku, ale naopak k přírůstku obyvatel.

Předseda městské organizace připomněl dobrou spolupráci s vedením města i se všemi kulturními zařízeními v Poličce. Zároveň upozornil na několik jednání ohledně městské hromadné dopravy pro starší občany s určitou slevou jízdného. Dále by bylo potřebné zabývat se možnostmi zřízení klubového zařízení pro starší občany s volným přístupem. Při společném obědě proběhlo jednání Seniorů krajské rady, kdy se účastníci seznámili se závěry jednání ústředního orgánu Seniorů ČR.

Poté následovala návštěva hradu Svojanov, kde byli hosté seznámeni s historií hradu, jeho expozic a aktivit pro návštěvníky.

Účastníci výjezdního zasedání byli velmi spokojeni. Poděkování patří všem organizátorům akce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.