V Poličce se sešli senioři Pardubického kraje

V úterý 25. 9. 2018 proběhlo výjezdní zasedání Seniorů Pardubického kraje v Poličce. 50 zástupců spolků z Pardubic, Chrudimi, České Třebové, Litomyšle a Poličky přivítal předseda organizace seniorů z Poličky. Při procházce městem se delegáti zastavili u sochy Bohuslava Martinů v městském parku, kde se seznámili s některými událostmi vzniku této sochy a její instalace v roce 1990 vytvořenou akademickým sochařem Milanem Knoblochem. Dále si návštěvníci prohlédli poličské náměstí a v budově barokní radnice galerii obrazů Hohenemské sbírky.

Ve velkém sále radnice přivítal hosty starosta města Jaroslav Martinů společně s místostarostou Bc. Antonínem Kadlecem. Starosta města seznámil přítomné s naším regionem a současným vývojem města. Největší snahou současného vedení je podporovat bytovou výstavbu a ekonomickou činnost města tak, aby nedocházelo k úbytku, ale naopak k přírůstku obyvatel.

Předseda městské organizace připomněl dobrou spolupráci s vedením města i se všemi kulturními zařízeními v Poličce. Zároveň upozornil na několik jednání ohledně městské hromadné dopravy pro starší občany s určitou slevou jízdného. Dále by bylo potřebné zabývat se možnostmi zřízení klubového zařízení pro starší občany s volným přístupem. Při společném obědě proběhlo jednání Seniorů krajské rady, kdy se účastníci seznámili se závěry jednání ústředního orgánu Seniorů ČR.

Poté následovala návštěva hradu Svojanov, kde byli hosté seznámeni s historií hradu, jeho expozic a aktivit pro návštěvníky.

Účastníci výjezdního zasedání byli velmi spokojeni. Poděkování patří všem organizátorům akce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient