Search
Close this search box.

V Poličce se sešli senioři Pardubického kraje

V úterý 25. 9. 2018 proběhlo výjezdní zasedání Seniorů Pardubického kraje v Poličce. 50 zástupců spolků z Pardubic, Chrudimi, České Třebové, Litomyšle a Poličky přivítal předseda organizace seniorů z Poličky. Při procházce městem se delegáti zastavili u sochy Bohuslava Martinů v městském parku, kde se seznámili s některými událostmi vzniku této sochy a její instalace v roce 1990 vytvořenou akademickým sochařem Milanem Knoblochem. Dále si návštěvníci prohlédli poličské náměstí a v budově barokní radnice galerii obrazů Hohenemské sbírky.

Ve velkém sále radnice přivítal hosty starosta města Jaroslav Martinů společně s místostarostou Bc. Antonínem Kadlecem. Starosta města seznámil přítomné s naším regionem a současným vývojem města. Největší snahou současného vedení je podporovat bytovou výstavbu a ekonomickou činnost města tak, aby nedocházelo k úbytku, ale naopak k přírůstku obyvatel.

Předseda městské organizace připomněl dobrou spolupráci s vedením města i se všemi kulturními zařízeními v Poličce. Zároveň upozornil na několik jednání ohledně městské hromadné dopravy pro starší občany s určitou slevou jízdného. Dále by bylo potřebné zabývat se možnostmi zřízení klubového zařízení pro starší občany s volným přístupem. Při společném obědě proběhlo jednání Seniorů krajské rady, kdy se účastníci seznámili se závěry jednání ústředního orgánu Seniorů ČR.

Poté následovala návštěva hradu Svojanov, kde byli hosté seznámeni s historií hradu, jeho expozic a aktivit pro návštěvníky.

Účastníci výjezdního zasedání byli velmi spokojeni. Poděkování patří všem organizátorům akce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient