V Poličce se konalo finále krajského přeboru mládeže v šachu

Ve dnech 19. – 20. 5. 2018 se v poličské sokolovně konalo Finále krajského přeboru mládeže Pardubického krajského šachového svazu. Akce se konala pod záštitou radního Pardubického kraje, pana Ing. Bohumila Bernáška, a byla finančně podpořena Pardubickým krajem. Celkem 32 dětí se do závěrečného turnaje krajského přeboru muselo kvalifikovat a ve 4 věkových kategoriích děti bojovaly nejen o tituly přeborníků kraje a nejcennější kovy, ale také o postupy na podzimní Mistrovství Čech mládeže v šachu, které se uskuteční v Harrachově.

Domácí klub TJ Štefanydes Polička měl ve finále dvojnásobné zastoupení a jak Adam Švanda, tak i Lukáš Pavlíček vybojovali medaili a postup na Mistrovství Čech.

Turnaje se hrály systémem každý s každým a po celkem 7 kolech se přeborníky kraje stali následující hráči:

HD 10: Jiří Bouška, ŠO Hlinsko
HD 12: Matěj Kobr, ŠK Ústí nad Orlicí
HD 14: Adam Švanda, TJ Štefanydes Polička
HD 16: Michal Jareš, 2222 ŠK Polabiny

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak