V Plzni vrcholí oprava točky v Toužimské ulici, stále platí dopravní uzavírka

Celoplošná oprava točky MHD v Toužimské ulici na Košutce v prvním městském obvodu, kterou město Plzeň zahájilo počátkem prázdnin, vrcholí. Stavba za 11,348 milionu korun bude dokončena do 31. srpna 2018. Rekonstrukce zahrnuje opravu vozovky a rekonstrukci zastávek MHD, součástí je i oprava úseku Krašovské ulice severně od točky a úprava křižovatky ulic Krašovská – Toužimská – Úněšovská. Z tohoto důvodu je křižovatka ulic Toužimská a Krašovská až do dokončení stavby zcela uzavřena pro osobní dopravu.

Točka MHD je konečnou i nástupní stanicí Sídliště Toužimská, zastávky slouží pro spoje autobusových linek MHD číslo 27, 30, 33, 40 a noční linky N3 a N6. Stávající zastávky v točce jsou během výstavby přesunuty provizorně na náhradní místa do ulice Krašovská (linka č. 27, 30, 33, 40, N3, N6) a do ulice Úněšovská před OC Globus (linka č. 30).

„Tato točka je velmi vytížená během školního roku, proto jsme využili času letních prázdnin a rekonstruujeme ji nákladem zhruba 11 milionů korun. Mimo jiné je cílem upravit poměry na točce tak, aby se zde mohly bezpečně odstavovat autobusy, aniž by překážely jiným spojům MHD, najíždějícím na ostatní linky. Další technické úpravy včetně dopravního značení by měly zabezpečit, aby v těchto místech již neparkovala vozidla, která sem nepatří a narušují bezpečnost MHD i cestujících,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Při stavbě, kterou realizuje město Plzeň prostřednictvím Správy veřejného statku města Plzně, je prováděna celková oprava vozovky s novou konstrukcí, odvodnění, osazení novými obrubami. Nově budou rekonstruovány zastávky MHD včetně bezbariérových úprav a vybudovány chodníky. Součástí stavby jsou i úpravy zeleně a obnova veřejného osvětlení.

„V současné době jsou již osazeny obrubníky, je provedena stabilizace podloží. Dělníci položili podkladní vrstvu vozovky a provádějí betonáž zastávek, připravuje se i stavba chodníků. Vzápětí budou zahájeny práce na obnově veřejného osvětlení,“ uvedla Miroslava Pojerová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak