Search
Close this search box.

V Plzni spadla část domu

Na křižovatce ulic Železniční a Mikulášská v Plzni se v noci ze středy na čtvrtek zřítila část neobydleného dvoupatrového objektu. Objekt je staticky narušen. Sutiny domu zavalily chodník před ním. Ze samostatného článku domu, který přiléhal ke zřícené části, hasiči evakuovali deset osob. Město Plzeň následně zajistilo celkem šestnácti lidem náhradní přechodné bydlení ve svém objektu v Plzni na Roudné. Všichni byli zaměstnanci jedné agentury, městský odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení proto začal s jejími zástupci jednat. Během dne daná agentura zajistila na své náklady všem dotyčným náhradní bydlení v soukromém ubytovacím zařízení, kam se přesunuli z městského zařízení na Roudné.

Za město Plzeň byli už od noci u události přítomni nejen pracovníci Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, na místo se dostavil i primátor Martin Zrzavecký. „Tento týden je pro nás, respektive pro náš odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení a samozřejmě i všechny složky IZS velmi náročný a velmi jim děkuji za jejich nasazení,“ řekl primátor. Reagoval tak na skutečnost, že město ve středu řešilo po celý den zajištění a pomoc několika desítkám osob, které přišly o střechu nad hlavou kvůli požáru ubytovny na Karlově. I pro ně zpočátku využilo městské zařízení na Roudné, následně jim bylo zajištěno ubytování na městské a také v soukromé ubytovně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient