Search
Close this search box.

V Plzni bude opět co dělat, podívejte se na víkendové tipy

Léto je v plném proudu a o víkendu se v Plzni opět můžete těšit na řadu akcí. Přečtěte si naše tipy a můžete vyrazit.

Plzeň prvorepubliková i tajemná vás čeká na tematických prohlídkách
I tento víkend jsou na programu kostýmované prohlídky města. Vydejte se s alchymistou po stopách tajemství a bájí Plzně nebo si nechte vyprávět, jak se v Plzni žilo za první republiky a v průběhu následujícího století. Obě prohlídky se konají v sobotu a začínají před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky, kde také koupíte vstupenky, pokud si je neseženete online. Prohlídky Báje a pověsti plzeňské začínají v 18:00 a 19:30 a Plzeň za první republiky v 19:30 hodin.

Léto v Prazdroji: pivo, filmy, zpěv
Letní kulturní festival v areálu Plzeňského Prazdroje pokračuje. Ve čtvrtek v 19 hodin se na nádvoří rozezní tóny rock’n’rollu The Wild Roots, kteří předskakují skupině Balage Band. Ota Balage se svou kapelou začnou kolem půl deváté. V pátek se pak do pivovaru k zahradnímu pavilonu Formanka přijďte pobavit s filmem Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka. Začíná ve 21:30 a za 100 korun kromě vstupenky dostanete i uvítací pivko.

Tip na zážitek: Chcete-li se před prvním hvizdem pátečního Okresního přeboru i něco naučit, přihlaste se na Školu čepování. Přímo v pivovaru se během tří hodin naučíte načepovat šnyt i hladinku. Ochutnávky a občerstvení v ceně! Rezervace na secese@prazdrojvisit.cz, škola čepování začíná v pátek v 17 hodin.

Ponořte se do umění na festivalu ProART

Festival plný uměleckých workshopů, lekcí a kurzů bude probíhat až do neděle 15. července v kulturním centru Moving Station na Jižním Předměstí. V budově dříve patřící k nádraží u mostu Ivana Magora Jirouse budou vystupovat a učit například zpěvačka Lenka Dusilová, režisér Štěpán Pácl nebo spisovatel Jiří Hájíček. Přihlaste se na některý z workshopů na webu festivalu a ponořte se do umění.

Letní kina nabízí pestrý program
Nejen v pivovaru vás čeká příjemná atmosféra letního kina, promítá se na více místech v Plzni. Letní filmové noci letos místo Lochotína zakotvily v prostoru po bývalém DK Inwest na Americké třídě. V pátek je na programu dobrodružný animák Ferdinand, v sobotu pak válečný Dunkerk a v neděli opět něco pro děti – Já, padouch 3. Filmy začínají ve 21:45.

Na dvorku Anděl music baru v Bezručově ulici se můžete těšit na silent biograf. V pátek od 20 hodin s černobílým filmem Erotikon a v sobotu od 21 hodin s dramatem Lion.

Divadelní Improzápas pod plzeňským nebem
Vstupenky na Divadelní léto pod plzeňským nebem, nebo aspoň na jeho první část se Cyranem, jsou vyprodané. To však neznamená, že se na letní scénu v Proluce v Křižíkových sadech nepodíváte. Už v sobotu 14. července se tu chystá Improzápas, tedy souboj dvou týmů v improvizacích všeho druhu na témata zadaná od diváků. Vstupenky seženete online za 120 korun. Mezi další akce pod plzeňským nebem bude patřit večer se Slam Poetry příští čtvrtek nebo pak návrat loňské hry Akvabely na konci července. Divadelní léto ještě zdaleka nekončí!

Užijte si víkend na městské plovárně
Městská plovárna Plzeň je oáza klidu na břehu řeky Radbuzy na trase z centra města na Slovany. V tomhle koutě v přírodě si můžete v pátek od 20 hodin užít tančírnu, kde se naučíte základy standardu i latiny a až do půlnoci to můžete roztáčet na parketě. V soboru od 15 do 22 hodin pak bude v rámci Plovárenského odpoledne probíhat odpoledne plné workshopů pro děti i dospělé, bude se hrát divadlo a večer vystoupí dvě kapely. No a v neděli? Nedělní odpoledne bude patřit Francii. Od 11. až do 20. hodiny se tu stavte na rande s lahodnými sýry, vínem, levandulí a francouzskou hudbou.

Veganské hody pod komínem Papírny
V pátek 13. července nemusíte vymýšlet, co k večeři. Kulturní centrum Papírna na Slovanech totiž pořádá veganské grilování. Od 18:30 až do desáté večerní budou na menu Café Papírna tofu špízy, portobello i fazolové burgery a spoustu zeleniny na grilu. Do Papírny si podél řeky Radbuzy můžete udělat příjemnou procházku nebo zajet na kole a pohodový páteční večer je na světě.

V sobotu posnídejte na farmářských trzích
Na náměstí Republiky se pravidelně vrací farmářské trhy a nejinak tomu bude i v sobotu 14. července. Od 8 do 12 hodin se zastavte v prostoru mezi radnicí a katedrálou, kde můžete ochutnat čerstvé pečivo nebo si dát vynikající kávu a dortík a začít tak fajn den. Nebo si vymyslete recept na vynikající nedělní oběd a suroviny určitě seženete od lokálních farmářů právě tady na farmářských trzích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient