V plzeňské zoo padl v listopadu rekord v návštěvnosti

Rok 2018 přepíše rekord roční návštěvnosti Zoologické a botanické zahrady města Plzně, finální číslo bude známo až navečer na Silvestra 31. prosince. Nicméně již k 21. listopadu činí návštěvnost 464 975 lidí. Dosavadní roční rekord v návštěvnosti je z roku 2011, kdy do zoo zavítalo 460 969 osob, tehdy překonal o 128 lidí předchozí rekordní rok 2010. Hranice 400 tisíc návštěvníků byla poprvé překročena v roce 2007.

„V pořadí českých a slovenských zoo zaujímá naše plzeňská páté místo v počtu návštěvníků. K těmto úspěšným číslům především přispívá rozmanitá kolekce a vzhled zahrady, marketing, akce i počasí, ale také neobvyklé expozice jako například Království jedu, Česká řeka, Svět v podzemí nebo Asijská zahrada. Dále jsou velkým lákadlem nosorožci indičtí se dvěma odchovy a rozsáhlé přírodní výběhy šelem a primátů. V letošním roce se nám podařilo odchovat dvoje mláďata lva berberského, vzniklo nové interiérové hřiště na statku Lüftnerka, proměnou prošly expozice tučňáků a velká voliéra ptáků,“ popsal úspěch plzeňské zoologické zahrady mluvčí Martin Vobruba.

Poslední nově otevřenou expozicí je pavilon Filipíny, který zpřístupňuje návštěvníkům svět velkých volně poletujících tropických motýlů a také část věnovanou krokodýlům, skleník je plný tropických rostlin. „Dominantními zvířaty jsou tropičtí motýli, hlavně z Filipín. Je velmi složité je chovat a udržet při životě. V expozici jsou ale i vzácní filipínští krokodýli, zatím mláďata. Návštěvníci uvidí i vodní želvy, agamy, gekony, varany, hady a další,“ popsal pavilon ředitel zoo Jiří Trávníček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak