V plzeňské zoo padl v listopadu rekord v návštěvnosti

Rok 2018 přepíše rekord roční návštěvnosti Zoologické a botanické zahrady města Plzně, finální číslo bude známo až navečer na Silvestra 31. prosince. Nicméně již k 21. listopadu činí návštěvnost 464 975 lidí. Dosavadní roční rekord v návštěvnosti je z roku 2011, kdy do zoo zavítalo 460 969 osob, tehdy překonal o 128 lidí předchozí rekordní rok 2010. Hranice 400 tisíc návštěvníků byla poprvé překročena v roce 2007.

„V pořadí českých a slovenských zoo zaujímá naše plzeňská páté místo v počtu návštěvníků. K těmto úspěšným číslům především přispívá rozmanitá kolekce a vzhled zahrady, marketing, akce i počasí, ale také neobvyklé expozice jako například Království jedu, Česká řeka, Svět v podzemí nebo Asijská zahrada. Dále jsou velkým lákadlem nosorožci indičtí se dvěma odchovy a rozsáhlé přírodní výběhy šelem a primátů. V letošním roce se nám podařilo odchovat dvoje mláďata lva berberského, vzniklo nové interiérové hřiště na statku Lüftnerka, proměnou prošly expozice tučňáků a velká voliéra ptáků,“ popsal úspěch plzeňské zoologické zahrady mluvčí Martin Vobruba.

Poslední nově otevřenou expozicí je pavilon Filipíny, který zpřístupňuje návštěvníkům svět velkých volně poletujících tropických motýlů a také část věnovanou krokodýlům, skleník je plný tropických rostlin. „Dominantními zvířaty jsou tropičtí motýli, hlavně z Filipín. Je velmi složité je chovat a udržet při životě. V expozici jsou ale i vzácní filipínští krokodýli, zatím mláďata. Návštěvníci uvidí i vodní želvy, agamy, gekony, varany, hady a další,“ popsal pavilon ředitel zoo Jiří Trávníček.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient