V plzeňské nemocnici stoupá počet narozených dětí

Od začátku roku ve fakultní porodnici přivedlo na svět své děti 2220 maminek. V meziročním srovnání se narodilo o 14 % více dětí než ve stejném období roku 2017. Počet narozených dětí za loňský rok – 3350 – bude určitě výrazně překonán. Dvojčátek se zatím letos narodilo 98. Maminky si velmi chválí komfortní prostředí porodních sálů, empatický personál a špičkové neonatologické oddělení. V magické datum 8.8.2018, v den krásných osmiček, přišel na svět chlapeček Vojtíšek, paní Andrea byla od počátku roku 2 200. maminkou, která přivedla na svět své miminko ve FN Plzeň.

Gynekologicko-porodnická klinika je špičkovým zařízením evropské úrovně, služby a péči zdejších odborníků vyhledávají ženy z celé republiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak