Search
Close this search box.

V Písku u pošty vznikne upravené parkoviště

Celkem 152 vyznačených parkovacích míst najdou řidiči již koncem září v upraveném vnitrobloku u pošty. Povrchy zde upraví firma Polanský Group, a. s. za 5,3 milionu korun bez DPH.

„Město ustoupilo od svého původního záměru opravit povrchy v tomto místě pouze na určitých plochách a rozhodlo se o komplexní opravu povrchu celého vnitrobloku. Důvodem je dát určitý řád současnému živelnému parkování, a to by bez konkrétního vymezení parkovacích míst nebylo možné,“ vysvětluje Václav Filip z odboru investic a rozvoje.

Prostor předního i zadního dvora bude proto vyasfaltován a následně vyznačena jednotlivá parkovací stání. K realizaci dochází po odstranění objektu bývalého depa pošty a plechové autodílny.

„Celkově tak přibude kousek od centra města zhruba 40 nových parkovacích míst,“ říká místostarosta Josef Knot. „Parkoviště bude zahrnuto do systému chytrého parkování a opatřeno senzory zaznamenávajícími vjezd a výjezd vozidel. Volná kapacita se díky tomu bude zobrazovat na světelných tabulích umístěných u komunikací na příjezdu do města.“

Nově upravené parkoviště bude sloužit do doby, než se městu podaří postavit zde plánovaný parkovací dům pro zhruba 250 vozů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient