Search
Close this search box.

V Pelhřimově se utkaly nejlepší basketbalové týmy

Pelhřimovská sportovní hala hostila opět sportovní událost mezinárodního formátu. BK Sojky Pelhřimov totiž dostal díky skvěle uspořádanému turnaji základní skupiny basketbalové euroligy mládeže, který se uskutečnil loni na podzim, nabídku pořadatelství turnaje play-off středoevropského regionu v této nejvyšší mládežnické soutěži v Evropě. V Pelhřimově se díky tomu od 22. do 25. března utkaly nejlepší celky základních skupin EYBL (Evropské mládežnické basketbalové ligy): mistr Slovinska KK Grosuplje, mistr Srbska KK Mladost Zemun, mistr Rumunska C.S. U-BT Cluj Napoca, mistr Makedonie KK Feniks a domácí úřadující mistr ČR BK Sojky Pelhřimov.

Slavnostní zahájení turnaje proběhlo v pátek 23. března. Účastníky přivítali zástupci pořadatelského BK Pelhřimov, kteří označili turnaj za největší událost v historii klubu a poděkovali všem, kdo jej podpořili, a starosta města Pelhřimov František Kučera. „Jsem velice rád, že se tento turnaj evropské mládežnické ligy koná právě v Pelhřimově a chtěl bych poděkovat za jeho zorganizování místnímu klubu BK Sojky. Je to nejen vynikající propagace tohoto sportu v našem městě, ale i výborná propagace našeho města v České republice a v Evropě,“ zdůraznil starosta, který připomněl, že město Pelhřimov podporuje obecně mládežnický sport a tedy i basketbal. „Přeji vám, aby se vám v turnaji dařilo a samozřejmě jako starosta Pelhřimova bych byl rád, kdybyste navštívili naše krásné město,“ řekl starosta František Kučera a prohlásil turnaj za zahájený. Na závěr ceremoniálu pak zazněla státní hymna. Turnaj nabídl od začátku moderní basketbal vysoké sportovní úrovně, bouřlivou atmosféru a skvělou diváckou kulisu. Domácí „Sojky“ podaly vynikající výkony a dosáhly historického úspěchu – se závěrečnou bilancí 2 výhry a 2 porážky postupují do superfinále EYBL v Rize, kde se utká nejlepších 10 týmů této soutěže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient