V Pelhřimově proběhl Den bez aut, zato s dobrou náladou

Den bez aut, oblíbená akce, která je důležitou součástí Evropského týdne mobility, se konal v pátek 21. září na prosluněném pelhřimovském náměstí. V úvodu přivítali všechny přítomné děti i dospělé za město Pelhřimov místostarosta Josef Koch a Jaroslava Čekalová z úseku rozvoje města MěÚ.

„Dnešek je jedním z důležitých dnů pro naše ekologické cítění, pro naši republiku i planetu, protože jsme se rozhodli, že budeme chodit pěšky a že necháme auta v garáži,“ podotkl místostarosta, který poděkoval organizátorům akce a popřál všem příjemný den. Pak už se všichni účastníci, mezi kterými byla hlavně spousta dětí z pelhřimovských základních škol, vydali k jednotlivým stanovištím, kde si mohli kreslit, zapojit se do soutěží s dopravní a ekologickou tématikou, spočítat si svou ekologickou stopu nebo si vyzkoušet pod dohledem mladých zdravotníků srdeční masáž a umělé dýchání. Velkým zážitkem byl především pro děti cvičný zásah hasičů u simulované autonehody, kde předvedli profesionální vyproštění „zraněných“ osob. Vše bylo navíc odborně okomentováno.

Kromě toho si hasiči připravili pro děti i malý vědomostní kvíz. K příjemné atmosféře celého dopoledne vydatně přispěli svým veselým programem učitelé a žáci hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru Základní umělecké školy Pelhřimov. Den bez aut se projevil také v ulicích, kde se objevily nové veselé přechody pro chodce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.