Search
Close this search box.

V PÁTEK SE FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM STANE CENTRÁLNÍM MOZKEM LIDSTVA

V pátek 9. března se Centrum volného času Astra ve Frenštátě pod Radhoštěm změní v Centrální Mozek Lidstva (CML). Dopolední program pro žáky 5. tříd základních škol i odpolední program pro širokou veřejnost bude zaměřen na poznávání fyzikálních zákonů a mechaniky. Cílem je zábavnou formou návštěvníkům přiblížit polytechniku a ukázat, že učení nemusí bolet.

Dopoledne bude zaměřeno na žáky 5. tříd základních škol. Je určeno více než 200 žákům ze základních škol ORP Frenštát pod Radhoštěm, které tvoří kromě Frenštátu také obce Bordovice, Lichnov, Veřovice, Tichá a Trojanovice. Na sedmi stanovištích se žáci hravou a interaktivní formou seznámí se zákony fyziky a mechaniky. „Z dětí se stanou zběsile rychlé neurony prahnoucí po informacích. Hlavním lákadlem CML bude vystoupení Úžasného divadla fyziky z Brna či robotické lego, které představí frenštátské Gymnázium a SPŠEI,“ uvedl Michal Grepl, ředitel CVČ Astra. Děti v rolích neuronů vstřebají informace o vakuu, působení tlaku, všech skupenstvích vody či raketových pohonech. Pro žáky bude přichystána i zajímavá tipovací soutěž, jejíž výherce získá speciální dřevěnou stavebnici. Každý návštěvník, ať už dopolední či odpolední části, si pak z návštěvy odnese model rakety, při jehož skládání může doma nebo ve škole pokračovat v technickém vzdělávání.

Od 14.30 hodin bude akce zdarma přístupná široké veřejnosti. „Chtěli bychom do základů polytechniky uvést co nejvíce malých i velkých zájemců. Pokud se akce bude líbit, určitě chceme podobné aktivity zařazovat pravidelně,“ dodala Jitka Urubová, manažerka projektu MAP rozvoje vzdělávání ORP Frenštát p. R. Spoluorganizátorem celé akce je Astra, centrum volného času, Frenštát p. R., příspěvková organizace.

Projekt Centrální Mozek Lidstva je připravován v rámci mnoha aktivit Místního akčního plánu vzdělávání pro ORP Frenštát pod Radhoštěm, který je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let zahrnující oblasti předškolního, základního, zájmového a neformálního vzdělávání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient