V Pardubickém kraji probíhá preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo“

O letních prázdninách se uskutečňuje několik různých dopravně bezpečnostních akcí. Jedna z nich právě začala.

Jedná se celorepublikovou akci pod názvem „Řídím, piju nealko pivo“, která je zaměřená na alkohol u řidičů nejen motorových vozidel, ale i cyklistů. Silniční kontrola bude pro řidiče trochu netradiční. Na vybraných kontrolních stanovištích budou s policisty i promotéři Českých pivovarů a sladoven a koordinátoři BESIPU.

První taková akce proběhla v 12. července odpoledne ve Slatiňanech. Řidiči, kteří projížděli mezi Chrudimí a Slatiňanami a u nichž při silniční kontrole dopadla dobře dechová zkouška, byli obdarováni příjemným dárkem. Od 13:00 do 15:00 hodin policisté společně s promotérem pivovaru a s krajským koordinátorem BESIPU Ing. Otakarem Švecem, rozdávali všem takovým řidičům nealkoholické pivo. Nejdříve samozřejmě proběhla od strážníků z chrudimské „dopravky“ řádná silniční kontrola a zmíněná dechová zkouška. Všichni, kteří byli zastaveni reagovali s úsměvem. Někomu obdržený dárek přišel právě vhod.

Do této preventivní akce se zapojí všechny územní odbory našeho krajského ředitelství.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak