Search
Close this search box.

V Pardubickém kraji probíhá preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo“

O letních prázdninách se uskutečňuje několik různých dopravně bezpečnostních akcí. Jedna z nich právě začala.

Jedná se celorepublikovou akci pod názvem „Řídím, piju nealko pivo“, která je zaměřená na alkohol u řidičů nejen motorových vozidel, ale i cyklistů. Silniční kontrola bude pro řidiče trochu netradiční. Na vybraných kontrolních stanovištích budou s policisty i promotéři Českých pivovarů a sladoven a koordinátoři BESIPU.

První taková akce proběhla v 12. července odpoledne ve Slatiňanech. Řidiči, kteří projížděli mezi Chrudimí a Slatiňanami a u nichž při silniční kontrole dopadla dobře dechová zkouška, byli obdarováni příjemným dárkem. Od 13:00 do 15:00 hodin policisté společně s promotérem pivovaru a s krajským koordinátorem BESIPU Ing. Otakarem Švecem, rozdávali všem takovým řidičům nealkoholické pivo. Nejdříve samozřejmě proběhla od strážníků z chrudimské „dopravky“ řádná silniční kontrola a zmíněná dechová zkouška. Všichni, kteří byli zastaveni reagovali s úsměvem. Někomu obdržený dárek přišel právě vhod.

Do této preventivní akce se zapojí všechny územní odbory našeho krajského ředitelství.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient